Podle prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého silný vítr doprovázený bouřkami doslova smetl obvodové zdi. Celkové škody ještě nejsou vyčísleny.

„Konkrétní výši vzniklých škod ještě nemáme od společnosti Miras, která má stavbu na starost, zmapovanou. Kompenzace za škody bude od pojišťovny muset žádat stavební firma. Město Plzeň přebírá stavbu až v den kolaudace. Ta je plánovaná na květen příštího roku,“ vysvětlil Zarzycký s tím, že zhotovitel stavby podle něj nepochybil.

„Bouřka přišla bohužel přesně před završením stavby do železobetonového věnce. Nyní se musí zborcená část objektu uklidit a zlikvidovat a poté se začne s přípravou nové zdi. Stavba se tedy pravděpodobně zpozdí o tři až pět týdnů, v současné chvíli ještě čekáme na detailnější analýzu. Jistou komplikací by mohlo být sehnání komodit, konkrétně cihel, které jsou dnes nedostatkovým zbožím,“ dodal Zarzycký.

Ilustrační foto
Ve Strašicích pobývají desítky ukrajinských Romů. Postupně ale mizí neznámo kam

Objekt podle něj vyroste vedle nové sportovní haly Krašovská. Stavba má nahradit současný areál sportovního klubu pro neslyšící v plzeňských Lobzích. Bude zahrnovat zázemí o velikosti 17 x 34 metrů s klubovnou, šatnami, sociálním zařízením, víceúčelovým venkovním hřištěm, hřištěm na beachvolejbal a třemi hřišti na pétanque.

Vznikne zde také nové parkoviště pro 22 aut a dvě místa pro imobilní. Objekt bude jednopodlažní a bude mít bezbariérový přístup.