Více než třicet lidských životů bylo zmařeno na západočeských silnicích. A to jen za letošní rok. Policisté se shodují, že příčiny nehod jsou stále stejné. Dominuje v nich nepřiměřená rychlost.

„Celkem se stalo 6135 nehod a více než osm set osmdesát jich bylo vinou vysoké rychlosti,“ informovala nás mluvčí západočeských policistů Ilona Týmlová.

Jak vyplývá z dalších statistik, více než osmdesát účastníků silničního provozu skončilo v péči lékařů s těžkými zraněními. Necelých devět set jich bylo zraněno lehce.

„Zajímavé na těchto statistikách je, že se většina nehod stala v obci. Z celkového počtu více než šesti tisíc sto nehod se jich přes čtyři tisíce sto stalo právě v obci,“ podotkla Týmlová.

Jedním z nejčernějších míst v západních Čechách je úsek mezi Třemošnou a Kaznějovem okolo odbočky na Horní Břízu na severním Plzeňsku. Právě tam se v dubnu zabili čtyři lidé. I v tomto případě za jejich smrtí stála nepřiměřená rychlost. Ta zabíjela i před pěti lety v Trnové, která leží jen zhruba pět kilometrů od tohoto místa, anebo na dalším úseku silnice I/27, v serpentinách nad Plasy.

„Statisticky je potvrzeno, že nejčernějším dnem v týdnu, co se týče dopravních nehod, zůstává pátek,“ dodala Týmlová.