VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Borské ulici se raději vyhněte, omezuje dopravu i chodce

Plzeň – Vytížená ulice v centru města je rozkopaná. Chodci musí kličkovat stavbou, auta ji objíždějí.

16.4.2015 1
SDÍLEJ:

Uzavřená Borská ulice v PlzniFoto: DENÍK/Milan Říský

Rekonstruke Borské ulice
Stavba zahrnuje více než půl kilometru Borské ul. od Klatovské třídy k Techmanii a bude stát téměř 40 milionů korun.
Je rozdělená do šesti etap: První – rekonstrukce vodovodu mezi Klatovskou a Němejcovou ulicí – už je hotová.
Druhá právě začíná a potrvá do 15. 5. Znamená uzavření ulice od Klatovské po Němejcovu ulici. MHD se téměř nedotkne.
Třetí a čtvrtá etapa začnou od 16. 5. do 24. 8. Pro individuální dopravu bude uzavřená křižovatka Němejcova – Koperníkova – Borská a tři týdny také pro vozidla MHD.
Akce má skončit na jaře příštího roku.  

Rekonstrukce Borské ulice komplikuje pohyb aut i chodců. Od pondělka se uzavřela Borská ulice mezi křižovatkou Belánka, což je jedno z nejfrekventovanějších míst v Plzni, a Němejcovou ulicí. Městská doprava tu zatím stopku nemá, ale osobní auta musí úsek objíždět přes Hálkovu, Břeňkovu a Thámovu ulici. Nákladní vozidla se musí vydat z Klatovské třídy přes Sukovu a Folmavskou ulici.

„Borská ulice se rozšíří o jeden pruh v každém směru, upraví se navazující křižovatky, zrekonstruují se chodníky včetně přeložek dotčených inženýrských sítí," uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Jedním z důvodů rozšíření přetížené Borské je zlepšení nájezdů do nového depa autobusů a trolejbusů MHD v areálu Škodovky.

„Akce má značný dopad do dopravy ve městě, ale sám jsem se dnes přesvědčil, že nekolabuje," uvedl Šindelář.

Podle ředitele plzeňského závodu firmy Eurovia Jana Muziky instalovali stavebníci dostatečné dopravní značení a ani příjezd po ulici U Trati ve směru od hlavního vlakového nádraží by neměl motoristům dělat problémy. Ti už nesmí přejet Klatovskou třídu, která vinou stavby mírně zhoustla, ale musí odbočit vpravo, nebo vlevo. Město se domluvilo s policií, že v počátcích bude na křižovatku více dohlížet.

Stavba je největší letošní akcí magistrátního odboru investic, město za ni vydá téměř 40 milionů korun.

Uzavírka Borské ulice a objízdné trasy

Muzika: O prázdninách ještě dopravně přituhne

Jan Muzika, ředitel plzeňského závodu Eurovia CS, která stavbu provádí, upozorňuje na další komplikace o letních prázdninách.

Která část stavby v Borské ulici je nejkomplikovanější?
Celá stavba není jednoduchá, ale nejkomplikovanější bude úprava křižovatky mezi Borskou a Němejcovou ulicí, tedy u jižního nádraží. Bude se opravovat o prázdninách mezi 1. červencem a 24. srpnem. Tento prázdninový termín je staven proto, že je menší provoz. Ještě krizovější moment nastane v srpnu, kdy nebude přes tuto křižovatku jezdit ani městská doprava. Počítá se s asi třemi srpnovými termíny, kdy se bude měnit trakční vedení.

Co to přesně znamená?
Jde o sloupy, které se nejdříve postaví od Klatovské třídy až k novému depu a na ně se bude zavěšovat trolejbusové vedení. Trolejbusy pak budou jezdit Borskou ulicí přímo do vozovny dopravních podniků. Veškeré objíždky, které se řidičů kvůli stavbě dotknou, budeme včas zveřejňovat.

Šéf hotelu: Rozkopaná Borská nám hatí plány

Petr Jirka, ředitel hotelu Victoria v Borské ulici, přiznává, že stavba provoz hodně komplikuje.

Nakolik vás ovlivní rekonstrukce Borské ulice?
Naprosto zásadně. Museli jsme přijmout drastická opatření, abychom vůbec zajistili provoz hotelu. V rámci Evropského hlavního města kultury a nás, jako doporučeného hotelu, se k nám letos chystají tisíce návštěvníků. Máme problém například s hotelovým parkovištěm, do kterého se nebude moci vjíždět, takže jsme museli vymyslet varianty záchytných parkovišť a také další personál kvůli zavazadlům.

Co je nejhorší?
Hosté nemohou přijet před hotel, ulice je zavřená, což je zásadní omezení. Přitom máme na celý rok kvůli EHMK spoustu rezervací, hotel je extrémně poptáván a obsazenost vysoká. Rekonstrukce nám hatí plány, měli jsme v souvislosti s městem kultury velká očekávání. Ale místo abychom se těšili z toho, jak bude rok 2015 úžasný, řešíme základní provozní problémy.

Autor: Dana Veselá

16.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aukce designových lahví Pilsner Urquell vynesla 1,6 milionu korun

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

NOVÝ POLYGON by měl vzniknout mezi Sokolovem a Lomnicí přibližně v této podobě.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Brutální útok. Dostane recidivista 10 let?

Plzeň – Valér Milo byl již třikrát odsouzený na Slovensku.

Příprava ledu pro curling? Alchymie, říká Jiří Candra

Plzeň – Curling je jeho životem. Je aktivním hráčem, v barvách Sokola Liboc získal mistrovské tituly, dotáhl to až do reprezentace, je i trenérem. A aby toho nebylo málo, Jiří Candra patří u nás k předním odborníkům na přípravu ledové dráhy pro curling.

Zoo se pochlubila šestitýdenním lvíčetem

Plzeň - Zoologická zahrada včera zveřejnila aktuální snímek odchovávaného lvíčete. Samečkovi je šest týdnů a podle vyjádření Zoo Plzeň už váží více než pět kilogramů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT