Na přítomnost sinic je ještě v sezóně příliš brzy, navíc v boleveckých rybnících se sinice vyskytují jen nepatrně bez významu pro koupající se návštěvníky. Průhlednost vody ve Velkém boleveckém rybníku dosahuje dvou metrů, jemný zákal způsobený zvířenými mikročásticemi z mělkého dna se už téměř usadil. Hladina vody se po zimě zvýšila o necelých 20 centimetrů, aktuálně stále zhruba metr vody chybí.

„Chladné jaro a zákal vody je faktor, který zpomalil růst vodních rostlin. Vyžínací loď Bolek tedy biomasu vodní vegetace nesklízí, protože sklízet není co. Plavci se v nejbližší době nemusejí obávat kontaktu s vodními rostlinami, protože se jejich výhonky drží zatím v blízkosti dna,“ uvedl hydrobiolog Jindřich Duras. Doplnil, že Malý bolevecký rybník neboli Chobot má vodu velmi dobré kvality, ale je silně zarostlý vodní vegetací. Rozhodně se ale jedná o vhodné místo například pro koupání psů.

První písemná zmínka o kostelu pochází z poloviny 14. století.
Holýšovské náměstí zdobí kostel sv. Petra a Pavla

Senecký rybník získal na jaře poměrně hodně vody, v letech 2018 až 2020 byl závislý výhradně na prosakování (infiltraci) podzemní vody. „Tím se zde výrazně změnil chemismus vody. Voda se stala značně kyselou se zvýšeným obsahem síranů, což z pohledu koupání bylo spíše přínosem, protože kůže a sliznice mají raději nízkou hodnotu pH, tedy kyselé prostředí. Voda ale nebyla vhodná pro život ryb,“ vysvětlil Jindřich Duras. Zároveň se v Seneckém rybníce rozšířily celkem vzácné vodní rostliny bublinatky s bohatými žlutými květy.

Kamenný rybník má vodu zbarvenou hnědými rašelinnými látkami, takzvanými huminy, a tím je zcela odlišný od ostatních rybníků soustavy. Hnědá barva vody také brání v růstu vodním rostlinám tím, že jim bere světlo. Voda v Kamenném rybníce je výborné kvality a ke koupání ji lze jedině doporučit.

I Třemošenský rybník má vodu vhodnou ke koupání, s průhledností kolem dvou metrů a se slabým hnědavým vegetačním zákalem. V průběhu sezóny je zde ovšem třeba počítat s mírně sníženou průhledností vody kvůli vyšší rybí obsádce. Ryby však zajišťují udržitelné množství ponořených vodních rostlin.

Vladimír D., obžalovaný ze znásilnění, týrání či vydírání, u Krajského soudu Plzeň.
Polštář přes hlavu, anální sex, bití. Žena roky trpěla

Šídlovský rybník se po jarních měsících zcela naplnil vodou, i zde jsou dobré podmínky pro rekreaci a koupání, průhlednost se blíží dvěma metrům.

Košutecké jezírko se po jarním vegetačním zákalu, který způsobily mikroskopické planktonní řasy, dostalo do fáze takzvané čiré vody. Průhlednost je aktuálně mírně přes dva metry, což jsou pro koupání ideální podmínky. „Pro rybáře může být zajímavá informace, že od hloubky pěti metrů ke dnu už není žádný kyslík a ryby tam tedy s jistotou nebudou,“ doplnil Jindřich Duras.