Namísto trávy a škváry umělé povrchy ne pro dva nebo tři, ale pro mnohem více sportů, tak dopadne proměna areálu u základní školy v Blovicích, kterou město zahájí v květnu. O to, jestli bude mít areál kdo využívat, nemusí mít strach. Areál bude dvojbarevný. S červenou běžeckou dráhou tvořenou oválem a stovkou a s modrým hřištěm, na němž bude možné hrát hokejbal, florbal, in-line hokej, volejbal nebo nohejbal. „To jsou moderní sporty, o které je zájem,“ řekl blovický místostarosta Michal Hodek.

Sportoviště budou kromě žáků základní školy sloužit také gymnazistům, využívat ho bude také blovický Dům dětí a mládeže, který se podílel i na přípravě areálu, město na sportoviště pozve i veřejnost. TJ Sokol Blovice má úspěšné atlety a takové zázemí jim chybělo. Od otevření in-line bruslařské dráhy, která vznikla v areálu Sokola okolo travnatého hřiště uplynulo už tři a půl roku a myšlenka na velkou úpravu školního hřiště je jen o něco málo mladší.

Součástí areálu budou také dvě mobilní buňky, jedna jako sociální zařízení pro sportovce, druhá jako skladová. Modernizace areálu vyjde na 8,5 milionu korun. Město se pokoušel sehnat dotaci ministerstva školství, ale neuspělo a bude muset pravděpodobně vše platit ze svého. „Půjde o největší investici letošního roku,“ dodal místostarosta.