Po devět dní tak budou moci návštěvníci vyzkoušet různé druhy sportů a vyslechnout zajímavé přednášky a besedy se známými sportovci.

„Sportmanie je skvělou příležitostí jak pro děti, aby poznaly nové sporty, přihlásily se do klubu a začaly aktivně sportovat, tak i pro kluby, které dostanou příležitost se na akci prezentovat a získat nové členy,“ řekl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. Letos navíc Sportmanie nabídne novinku ve třech cyklech po třech dnech se budou měnit sportovní stanoviště. Každý den bude ve sportovním parku k dispozici zhruba 20 sportovišť. Těšit se můžete na spoustu atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří jump aréna, fit zóna, lezecká věž, boulderingová stěna a obrovská vodní skluzavka. Návštěvníky lákají i pravidelné ranní rozcvičky, kterými můžete nastartovat den už od 7 hodin.

Akci zahájí slet sokolů v sobotu 18. srpna v 16 hodin na plzeňském náměstí, odtud se pak účastníci vydají za Plazu. Vstup do parku pro celou rodinu je zdarma. Ve všední dny bude otevřen od 13 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin.