Všech sto deset žáků se zapojilo do projektu, v rámci něhož při předmětech dostávali za dobře splněné úkoly obrázky čertíků a soutěžili o postup do dalšího ročníku a o to, kdo čertíků nasbírá nejvíce. Celá akce vyvrcholila v tělocvičně velkou mikulášskou nadílkou.

Tato akce ale nebyla jediná – blatničtí žáci si na nedostatek zábavy rozhodně stěžovat nemohou. „Každoročně pořádáme různé projektové dny na téma Evropská unie, drogy, pravěk a další. Děláme také dětské dny, maškarní průvody, divadelní představení a letos děti vyrábí celoškolský Ladův betlém, který nám vyzdobí chodby a třídy,“ uvedla zástupkyně ředitele Eva Mušková.

„Máme problém s nízkým počtem žáků, ale školu se nám daří udržet. Podle finančních možností doplňujeme technické vybavení, vloni jsme si pořídili například interaktivní tabuli,“ pokračovala Mušková. Do Blatnice chodí děti místní i z Rochlova, Přehýšova nebo Nýřan. „Letos sice nastoupilo pouze devět prvňáčků, ale mateřské školy jsou celkem plné a v příštích školních letech bude dětí zase více,“ dodala zástupkyně.