Ti někdy i opakovaně poukazují na maličkosti. Potvrdil to radní pro bezpečnost Karel Paleček. Zřejmě některý z těchto stěžovatelů si podle všeho vzal na mušku i květinářství Milt, které již několik let sídlí na Masarykově třídě v Plzni–Doubravce. Jan Novák na portálu upozorňuje na to, že si obchod vyhrazuje parkovací místa pro vlastní auta pomocí stojanů s květinami. Ptá se, zda má květinářství smlouvu s městským obvodem o záboru veřejného prostranství. „Počínání květinářství omezuje parkování i možnost průchodu,“ píše Novák.

Obchodníci přiznávají, že místa krátkou dobu skutečně blokovali. Neměli ale na vybranou. Čekali, že jim firma přiveze materiál na přístavbu obchodu. „Museli jsme to takhle udělat. Nic jiného nám nezbylo. Jinak žádná parkovací místa neblokujeme. Toto se stalo pouze výjimečně,“ vysvětluje Ludmila Miltová z obchodu.

Stížností se nejprve zabývala městská policie. Protože ale strážníci na místě žádné pochybení neshledali, předali věc odboru životního prostředí a dopravy ÚMO Plzeň 4. Jeho vedoucí Jiří Pouba říká, že s květinářstvím nebyly nikdy v minulosti žádné problémy. „Obchod žádnou pokutu nedostane. Ani úřednice našeho odboru neshledala žádný problém. V tomto případě, šlo pouze o jednorázovou záležitost,“ míní Pouba.

Podle Palečka se u jednotlivých podnětů zjišťuje, zda jsou oprávněné či nikoli. Je to prý stejné jako u stížností na městskou policii, z nichž se jako oprávněné ukázalo jen pár. „Všechny podněty či stížnosti prověřujeme. Nikdo se nemusí obávat, že by byl bezdůvodně popotahovaný po úřadech či na policii,“ ujistil Paleček.