Plzeň Klientům i zaměstnancům Úřadu práce v Plzni vyhrožoval včera Jiří Prima, několikrát odsouzený bezdomovec z Brna, který vyměnil metropoli Jihomoravského kraje za Plzeň. Jako první na případ upozornil server krimi-plzen.cz.

Trest muž dostal mimo jiné za zbití ženy a pobodání bezdomovce krejčovskými nůžkami. Pobýval také ve vězení na Borech a po propuštění na svobodu v loňském roce už v Plzni zůstal.

Je proslulý útoky fekáliemi, notorickým stěžováním a obtěžováním lidí. K tomu, aby začal být agresivní, prý stačí jakákoli záminka, třeba i jediné slovo.

U pracovního úřadu bezdomovec pobýval už dva dny, zaměstnanci se ho snažili přesvědčit, aby odešel, ale začal je slovně napadat. Báli se, že by na ně mohl zaútočit. Proto přivolali policii. „Přijeli jsme na místo a pán už tam nebyl. Mluvili jsme s ochran-kou objektu Úřadu práce a jeho ředitelem. Potvrdili, že pán je problémový. Máme důvodné podezření, že se na místo vrátí zpět, jelikož si tam nechal věci. Pokud se vrátí, okamžitě vyjedeme a budeme s ním řešit minimálně přestupek, protože se usadil na místě, na kterém nemá co dělat. Případem se zabýváme,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Úřad práce ČR podle mluvčí Kateřiny Beránkové zazna-mená ročně v rámci republiky stovky verbálních útoků. „Objevují se i napadení fyzická. Výjimkou nejsou ani útoky na veřejném prostran-ství či v místě bydliště klienta, například během šetření v terénu,“ uvedla.