V deset hodin vybíhal hlavní závod. Běžce čekala náročná trasa ze Škodalandu, přes Litice a Šlovice do Dobřan, dále přes Lhotu a Valchu zpět do areálu. Kdo nechtěl běžet nejdelší trasu, mohl se přihlásit na pětikilometrový či desetikilometrový závod. Organizátoři uspořádali i týmové běhy a závody pro děti.

Na půlmaratonskou trať vyrazilo zhruba 500 běžců. Finanční odměnu ve výši 10 000, 5 000 a 3 000 Kč si v kategorii Nejlepší běžec Plzeňského kraje odnesli tři muži a tři ženy s trvalým pobytem v kraji. Mezi muži byl s časem 1:13:52 nejrychlejší Jan Šneberger, který v absolutním pořadí byl na druhém místě za Filipem Michálkem z Titan Trilife Zlín (1:12:30). Mezi ženami v kraji zvítězila s časem 1:30:48 Blanka Šindelářová, která zároveň byla nejrychlejší i v absolutním pořadí.