Kolik stojí vybrané atrakce?Motokáry 50 Kč
Velký řetízák 40 Kč
Paybox 200 Kč
Strašidelný hrad 40 Kč
Střelnice 30 Kč
Extreme 80 Kč
Super scat 40 Kč
Techno power 80 Kč
Lochneska 40 Kč
Jízda na poníkovi 40 Kč

Zábavu pro celou rodinu slibuje tradiční pouť na louce u kostela sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Pokud se rodina rozhodne strávit volno mezi kolotoči, musí se připravit na několikastovkové výdaje.

Deník vyrazil na pouť v sobotu odpoledne, a přes krásné slunečné počasí se davy zrovna nehrnuly.

Hned při příchodu na louky lemují chodník stánky s dobrotami, vine se vůně klobás nebo trdelníku. A potom již vidíte stánky s tradiční cukrovou vatou.

Typickou pouťovou dobrotu zakoupíte od 30 korun, celý kbelík vyjde zhruba na 60 korun.

Některé atrakce peněženku neruinují jízda na nejlevnějších kolotočích stojí 30 korun za tři minuty, nejdražší adrenalinové atrakce ovšem vyjdou na 200 korun. To je případ atrakce Paybox.

„Měli jsme dneska tak deset výstřelů, to je asi 20 lidí. Naše atrakce je přístupná od 15 let,“ řekl Deníku syn provozovatele Antonín Březina. Provozovatelé čekají větší nával příští víkend, kdy se na doubravecké louce koná hlavní pouť.

1. utkání play off extraligy házené mezi celky Talent Robstav M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha 14. dubna v Plzni. Jakub Šíra.
PODÍVEJTE SE: Talent vyhrál první zápas čtvrtfinále play-off nad Duklou

Vyzkoušeli jsme kolotoč Techno power a rozhodně nedoporučujeme kardiakům nebo lidem trpícím závratěmi. Tříminutová jízda (nebo spíš let vzduchem) nás stál 80 korun.

Pro klidnější povahy nebo děti jsou zde klasiky, jako jsou labutě nebo lochneska. „Jedná se o staročeskou atrakci kolotoč se točí, a kdo se přitom trefí do koše, má od nás jízdu zdarma. Vstup je za 40 korun. Doufáme, že lidi budou chodit hlavně příští víkend,“ sdělil provozovatel lochnesky Marcel Kočka.

A kolik na pouti utratili návštěvníci? „Včera jsme tu nechali dvě stovky, ale dnes počítám, že to bude víc. Tak 500 korun. Máme dvě děti, tak se nám to tady trošku prodraží,“ usmívala se návštěvnice Tereza Plzáková. „Hodlám utratit maximálně čtyři stovky. Víc se mi nechce. Máme naštěstí jen jedno dítě,“ řekla s úsměvem další z návštěvnic poutě.

Pokud chcete na pouť vyrazit, musíte to stihnout do 22. dubna, kdy pořadatelé kolotoče sklízejí. S sebou si vezměte minimálně pět set korun.

Viktoria Plzeň ve 24. kole fotbalové HET ligy doma remizovala s pražskou Spartou 2:2.
Viktoria odvrátila mat. Proti Spartě zachránila remízu