„Pánev, to je zadek, a ten teď trochu snižte, jako když jedete na lyžích," poznamenala tato tanečnice, choreografka a lektorka a za chvíli její pohyby pánví napodobovalo několik stovek mladých lidí na parketu Pekla. Tenhle plzeňský kulturní dům se o sobotní noci proměnil v electroswingovou tančírnu, která přitáhla tisícovku převážně mladých lidí, kteří přišli tančit v dobovém oblečení i účesech. A s elektroswingovou hudbou se jim dostalo i taneční minilekce od kultovního pražského studia Zig Zag Tap & Swing. V něm kromě Kateřiny Steinerové působí také její tanečník Zdeněk Pilecký, který například vytvořil pro plzeňskou inscenaci muzikálu Producenti choreografii stepů. A v Pekle byla na tomhle tanečním večírku k vidění i další osobnost spjatá s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Zpěvačka Žofie Dařbujánová. Ta v Plzni zpívá titulní roli v muzikálu Divá Bára, v sobotu v Pekle vystupovala s kapelou Mydy Rabycad, která patří k esům české elektroswingové scény. Muziku pak z pódia tanečníkům pouštěli rezidenti tančírny Nové scény Národního divadla, kteří vystupují jako Electro Swing River DJs.

Starší generace se sešla v kavárně Hotelu Slovan, kde jim k tanci a poslechu hrálo Harmonikové duo Renaty a Josefa Pospíšilových. Tady vládla o dost poklidnější atmosféra, na parketu se pohybovalo jen několik párů a končilo se ještě před půlnocí.

Zástupci všech generací tančili v Měšťanské besedě na Velké puntíkaté tančírně. Většina z tanečníků měla na sobě alespoň jednu část oděvu zdobenou puntíky. Inspirace je jasná, vždyť logo Plzně 2015 obsahuje těch puntíků pět. Kapele The Fireball stačilo zahrát jeden klasický rock´n´roll a na parketě se objevily první tančící páry a při druhém už bylo pod pódiem plno.