Podle náměstkyně primátora Marcely Krejsové (ODS) je obsazení prostor novým kavárníkem jen jedním z možných řešení, ve hře totiž zůstává i prodloužení končící nájemní smlouvy se společností Janák Bros. „S panem Janákem jsme se předběžně dohodli na prodloužení do 31. března 2009,“ potvrdila Krejsová. V těchto 11 měsících „navrch“ by ale město muselo firmě výrazně slevit z nájmu, který je nyní stanoven na 100 tisíc korun a energie za každý měsíc. „Dohodli jsme se na měsíční platbě 70 tisíc korun plus energie. Musí s tím ale souhlasit městská rada,“ uvedla Krejsová.

Do března 2009 hodlá náměstkyně definitivně vyřešit problém s Besedou tak, že prosadí zrušení městské příspěvkové organizace Esprit, který se nyní stará o provoz sálů. Besedu pak město svěří zájemci, jenž v ní bude zajišťovat všechny služby. Má tak být motivován k tomu, aby se život v kavárně propojil se společenskými akcemi a byl pestřejší a dynamičtější.

Opozice náměstkyni Krejsovou při čtvrtečním jednání zastupitelů zkritizovala. „Besedu jsme opravili za 300 milionů a od té doby už jen diskutujeme, jak to tam je špatně vedeno,“ hřímal Miroslav Brabec (ČSSD). Upozornil na to, že město skončilo v kavárně s minulým nájemcem, firmou Ivana Dobrá i přesto, že platila vyšší nájem a nyní není schopno zajistit kvalitní restaurační provoz. „Přitom to byla podmínka dalšího výběrového řízení,“ dodal Brabec.