„Byli bychom rádi, kdyby to byla generační výpověď, podobně jako v roce 2001 film Samotáři," řekl Deníku Matěj Chlupáček, který je mezi filmaři znám jako nejmladší režisér. A o čem Hany je? „Je to příběh skupiny studentů jedné noci v jednom městě," říká Chlupáček, jenž se na filmu podílí jako producent. Režie se ujal Michal Samir, který je i autorem scénáře. Zvláštnost filmu je zejména v tom, že jde o jeden nepřetržitý záběr bez střihu. Celý film tak tvůrci natočili hned třikrát a poté vyberou tu nejlepší verzi. Ve filmu se objeví i zásah policie proti demonstrantům.

„Nečekala jsem, že tenhle způsob natáčení bude takový adrenalin," prohlásila Jitka Schneiderová, která ve filmu hraje Zuzanu – kamarádku Hanky Vagnerové, s níž se dostane ke skupině studentů. „Je to i film o akumulované agresi mladé generace," dodala herečka, která má Plzeň spojenou zejména s filmovým festivalem Finále.

V hlavních rolích Hany se objevují herci z Chlupáčkova režisérského debutu Bez doteku – Hana Vagnerová, Jiří Kocman, Tereza Vítů nebo Ondřej Malý. Dále si v Hany zahrají Pavla Tomicová nebo Petr Buchta – oba známí ze seriálu Ulice – nebo Karel Zima, kterého si diváci pamatují z filmu Non plus ultras.

A proč se pražští filmaři vydali zrovna do Plzně? „Vedení města nám vyšlo vstříc víc než Praha. A navíc nás okouzlila Bezručova ulice a kavárna Anděl, třebaže jsme ji celou přetvořili. Spolu s náměstím a se sady tvoří úžasné prostředí," vysvětluje producent Matěj Chlupáček.

Není to poprvé, co se Anděl objeví ve filmu, letos v srpnu se tu natáčel film Zejtra napořád s plzeňským hercem Pavlem Baťkem a slovenskou kráskou Vicou Kerekes. Před dvěma lety si zase německý štáb vybral Bory jako kulisu svého filmu z válečné doby.