Lidé neodpočívali ani během svátků. Volné dny trávili v bazénech, sportovních centrech, ale i na volném bruslení. I přes jarní počasí, které během svátečních dnů převládalo, měla plzeňská vnitřní sportoviště poměrně obsazeno.

O svátcích se zaplnilo například sportovní centrum Koloseum. „Lidí chodilo během svátků opravdu hodně. Dokonce i na Štědrý den přišli," potvrdila recepční Zdeňka Balonová. Velký zájem byl podle ní o posilovnu i skupinová cvičení. „Každoročně chodí třeba skupinky lidí na squash," dodala.

Také Fitness Galerie byla poměrně hodně zaplněna. „Největší nával však očekáváme až po svátcích, respektive po Novém roce," upřesnila recepční, která si nepřála být jmenována. Zájem byl prý o všechny nabízené aktivity.

Nápor bude pokračovat ve fitness centrech ještě v lednu, déle prý novoroční předsevzetí většinou nevydrží.

Shazovat kila začala už na druhý svátek Vánoční také Jana Šiková. „Po několika dnech nicnedělání mne to přestalo bavit, do posilovny už jsem se těšila," uvedla slečna.

Plavecké bazény byly na Štědrý den a první svátek vánoční zavřeny, v sobotu už si však mohli lidé přijít opět zaplavat. „Nejvíce lidí bylo první tři hodiny, ale i odpoledne jich přišlo hodně. Asi už je nebavilo sedět doma," odhadla recepční plaveckého bazénu na Lochotíně Miroslava Nová.

Daniel Špic ukazuje klientovi ve sportovním centru Koloseum, jak správně posilovat

Shodit povánoční kila přišli lidé také do bazénu na Slovanech. „Účast byla v sobotu poměrně velká, jako každý rok," uvedla pokladní bazénu Libuše Vávřová.

Během svátků si mohli Plzeňané vyzkoušet také zimní sporty. Jako každý rok i letos bylo otevřeno bruslení pro veřejnost. „Lidí bylo o něco méně než minulý rok, ale to bylo způsobeno hezkým počasím, lidé šli raději ven," vysvětlil provozovatel zimního stadionu Košutka – Kooperativa arena. Přesto však přišlo několik stovek návštěvníků, kteří si třeba chtěli vyzkoušet nové brusle, když jim počasí nedovolí bruslit na rybníku.

Pro pohyb na čerstvém vzduchu se v sobotu rozhodl Jiří Král. „Když bylo tak krásné počasí, vyrazil jsem po dlouhé době na kolo, to se mi snad o Vánocích ještě nestalo," pověděl Plzeňan.