Tak by si představovali zázemí plaveckého bazénu na Slovanech Plzeňané i jeho provozovatel Jan Jezbera. Zastupitelé města ve čtvrtek schválili studii, která navrhuje rekonstrukci a přestavbu bazénu za více než 260 milionů korun a myslí i na šatny. Jenže právě peníze zatím chybí.

„První etapu, to znamená rekonstrukci vodních trysek venkovního bazénu za 7,5 milionů korun, bude možné uskutečnit z rozpočtu města. Předpokládám, že se tak stane příští rok. Pak už budeme muset žádat o granty a dotace. Město v současné době nemá finance na opravy v tomto rozsahu. Proto jsou také rozplánované do sedmi let,“ uvedla radní Helena Matoušová. Přitom přiznala, že možností magistrát příliš nemá. „Budeme prověřovat, jestli je možné žádat o dotace z EU. V současné době ale žádný takový vhodný grant vypsaný není,“ doplnila radní.

Ve studii je celkem 28 bodů, které zahrnují technické rekonstrukce, zavedení čipového systému, nové atrakce, ale i výstavbu parkovacího domu. „Úplně nejhorší jsou vstupní prostory bazénu a šatny. Jsou to takové katakomby ve dvou podlažích, ve kterých se lidé špatně vyznají. Navíc se musí dělit podle pohlaví. Představovali bychom si převlékací kabiny, u nichž by bylo jedno, jestli do nich vstupuje muž nebo žena. Věci by si pak odložili do uzamykatelné skříňky a přes sprchy se záchody, které by už byly rozdělené podle pohlaví, by přešli do bazénu,“ popisuje Jezbera. Šatny se mají také přestěhovat na místo dnešního malého bazénu. Zařazeny jsou ale až ve čtvrté a páté etapě rekonstrukce. „Jsem sám zvědavý, jestli se finance nakonec podaří sehnat,“ uzavřel Jezbera. Bazén na Slovanech patří mezi nejoblíbenější cíle v Plzni. Ročně ho průměrně navštíví 450 tisíc lidí.

Rozpis rekonstrukcí najdete ZDE.