Rozsáhlé stavební investice čekají městský areál bazénu na Slovanech. Začnou na jaře a letos spolykají cca 50 milionů Kč. Ředitel bazénu Tomáš Kotora tvrdí, že návštěvníci skoro nic nepoznají a stavba je nebude omezovat.

Pravděpodobně v květnu se vybourá stará výměníková stanice poblíž tobogánu a na jejím místě bude vybudován nový dětský bazén.

Po staré kotelně vznikne prostor na nový dětský bazén, který se sem přesune. Místo po starém bazénu v budoucnu obsadí nové dámské a pánské šatny. Ty jsou dnes spojeny s bazénovým prostorem příkrými schody, což není v kluzkém prostředí zejména pro starší návštěníky nic příjemného.

Bourání starého dětského bazénu a stavba nového se budou překrývat, takže by se nemělo stát, že budou děti bez vody. „Naopak po určitou dobu budou fungovat oba dva,“ řekl ředitel bazenénu Tomáš Kotora.

Následovat mají další etapy rekonstrukce, celkem radnice slíbila investice do areálu kolem 150 milionů korun. S těmi se ale počítá až v příštích dvou letech. Zmizí staré a oprýskané šatny, z nynějších pánských bude wellnes a místo dámských prostor pro plavčíky. Bazén dostane nový bezbariérový vstup z ulice, moderní recepci a převlékárny. Provoz začne fungovat na čipový systém a to včetně vstupného, šaten, wellnes i restaurace.

Co se týká venkovního bazénu, letos přibudou jen nové prvky pro odpočinek na trávě a úprava provozu stánku u bazénu. Ve hvězdách je zatím přepůlení venkovního bazénu, přistavění tobogánu a částečná přeměna na akvapark. To bude záležet až na příštích politicích. „Plzni akvapark dlouhodobě chybí. Musíme zmapovat všechny možnosti a vyzvat ekonomy, aby to spočetli. Nebránili bychom se nabídkám soukromých investorů,“ řekl už dříve hejtman Josef Bernard (ČSSD). Ale je nepravděpodobné, že se do stavby pustí sám kraj či město. „Není úkolem města stavět akvaparky, jsou tu důležitější investice do komunikací, kanalizace a podobně,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).