Bohatý program při příležitosti zahájení školního roku si užijí děti i ostatní návštěvníci v pátek v plzeňské zoologické zahradě. Navíc zájemci, kteří do 17. září pošlou na emailovou adresu matejkova@rr-jihozapad.cz básničku pro zebru bezhřívou, jejíž křest je v 10.20 hodin součástí programu, mohou vyhrát hodnotné ceny. Akce Pruhované eldorádo začne v 9 hodin a lidé se během ní mohou více seznámit se zvířaty, která jsou v Plzni teprve krátce.

Děti si budou moci vyrobit vlastní placku, čeká je robotická show studentů elektrotechnického učiliště a zábavné malování se studentkami střední integrované školy živnostenské. Techmania spolu s Europe Direct vsadily na vědecké poznávání světa formou praktických edukačních programů a zoologická zahrada si připravila již tradiční stezku poznávání zvířat. Před tropickým pavilonem si děti mohou zatančit od 9.45 a následně pak o hodinu později společně s Culinkou z Kouzelné země a zábavné soutěže si pro veřejnost připravil i Radovánek – středisko volného času.

„Letošní rok nás provází zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s epidemiologickou situací, která bereme vážně, proto jsme mimo jiné uzpůsobili stanoviště tak, aby nedocházelo ke zvýšené kumulaci osob. Samozřejmostí je vybavenost ochrannými a desinfekčními prostředky. V rámci akce s názvem Pruhované eldorádo byla také vyhlášena soutěž o hodnotné ceny, spočívající ve složení krátké básničky pro unikátní zebru bezhřívou. Vylosovanému výherci budou následně zástupci ROP Jihozápad předány hodnotné ceny,“ uvedla Michaela Čermáková Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který akci pořádá.

Den dětí v ZOO Plzeň, podpořený Plzeňským a Jihočeským krajem, se bude konat od 9 do 14 hodin. Po celý den bude pro veřejnost připraven bohatý program, který v 9.30 zahájí předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner a vylosuje výherce soutěže.