Informaci o tom, že místopředseda regionálního sdružení ODS a předseda představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko bydlí v Plzni na Bílé Hoře ve vile za 30 milionů korun, zveřejnily noviny Víta Bárty (VV) Plzeň bez cenzury, které chodí Plzeňanům do schránek. Jurečko se však ohrazuje a viní Bártu ze lži.

Zpráva, pod níž není nikdo podepsán, byla zveřejněna s titulkem: 'Zatímco mnozí Plzeňané marně žebrají o práci, kmotr Jurečko se topí v luxusu'. Celý článek pak podtrhuje fotografie údajného Jurečkova megalomanského sídla. „Ano, na té fotografii se nachází i žlutobílý dům, ve kterém bydlím, ale ten má v pronájmu moje přítelkyně Renata Lemonová od pana Jiřího Drachovského, což můžeme kdykoli doložit smlouvami," řekl Jurečko. „Na zveřejněném leteckém snímku se náš pronajatý dům nachází vpravo dole. Nejedná se tedy o celý 'komplex' s dvaceti pokoji nebo golfovým hřištěm na střeše, jak se to pan Bárta snaží vnutit veřejnosti. Vedlejší dům patří sousedovi a mezi námi je plot. To, že k němu občas přátelsky zajdu na návštěvu, jak se to u sousedů dělá, snad ještě neznamená, že užívám i jeho dům nebo jeho hřiště a mohu si tam dělat, co chci. Rozhodně se jedná o zásah do soukromí a psychicky bych to nikomu nepřál," rozčiluje se Jurečko.

Vít Bárta si ovšem stojí za svým. „Ten velkolepý areál pan Jurečko využívá celý," tvrdí a argumentuje dalším Jurečkovým „přešlapem". „Jedná se tu o fatální střet zájmů. Panu Drachovskému, který vilu pronajímá, pan Jurečko každoročně schvaluje milionové zakázky na reklamu Plzeňské teplárenské. A to je evidentní střet zájmů," říká Bárta.

Jurečko ale nad touto informací jen kroutí hlavou a střet zájmů odmítá. „Je to naprostá lež. Pan Drachovský je v teplárně už deset dvanáct let. Byl tam už přede mnou. Já jsem si ho nikam nedosadil. On chtěl pronajmout dům, zeptal se a přítelkyni se dům líbil. To je vše," dodává Jurečko. Připomíná také, že ještě před zveřejněním článku v novinách Plzeň bez cenzury informoval jejich redakci o nepravdivých tvrzeních v článku. „Ta je přesto zveřejnila," kroutí hlavou a zvažuje právní kroky proti Bártovi. „Ještě se poradím s advokátem," dodává.

Vít Bárta jde ovšem ještě dál. Na svém webu včera oznámil, že proti Romanu Jurečkovi chystá trestní oznámení. A to kvůli tomu, že v kauze 'Bárta – Škárka' Jurečko před soudem údajně zamlčel podstatné informace.

Nenávist Bárty a Jurečka se zrodila právě v době zmíněného soudu. Poté se Vít Bárta rozhodl, že chce svůj politický vliv uplatnit v Plzeňském kraji a vymezit se tak proti Jurečkovi a exministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. I proto v nadcházejících předčasných volbách kandiduje za hnutí Úsvit Tomia Okamury.

Roman Jurečko tvrdí, že má svědomí čisté. „Pan Bárta je něčí loutkou. Na mě útočí, protože se skrze mě snaží poškodit krajského lídra ODS Jiřího Pospíšila," je přesvědčený Jurečko.