„Bambiriáda v Plzni začínala pouze s několika stánky pár organizací s volnočasovými aktivitami. Letos se jich představí se svou celoroční činností na třicet,“ uvádí Marcel Hlaváč, místopředseda Plzeňské krajské rady dětí a mládeže, která Bambiriádu v Plzni organizuje již druhým rokem.

Vloni se akce snažila svým mottem o integraci tělesně postižených dětí, letošním heslem je slogan: Nestůj, pojď se přidat. Máš právo mít kamarády. „Chceme dětem ukázat, jak důležité je mít kamarády. Tvůrčí činností a hrami je odlákat od počítače, u kterého dnes mladí tráví čím dál více volného času,“ vysvětluje záměr Bambiriády Hlaváč.

Zapojit by se měly i děti a mládež ze sociálně znevýhodněného nebo rizikového prostředí. „Na pódiových vystoupeních se představí jak zkušení a známí účinkující, tak i ti, kteří stojí na jevišti před publikem poprvé. Zábavu nabídnou hudební skupiny, divadla, skupiny bojových umění, kouzelníci, tanečníci a další,“ jmenuje Hlaváč zaměření účinkujících.

Děti určitě potěší i možnost zařádit si v hasičské pěně, vrcholem akce požárníků bude ale ukázka zásahu na hořící automobil. „Rodiče určitě ocení stánek zvaný Bambi– bod, kde se představí nová elektronická databáze zájmových kroužků, klubů, a sdružení spolupracujících s dětmi a mládeží.

Hlavní program najdete zde.

Doprovodný program najdete zde.