Do původních tras se od 1. října vrátí po rozsáhlé rekonstrukci Studentské ulice autobusové linky plzeňské hromadné dopravy číslo 30, 33, 40, N3 a N6. Na Košutce budou obnoveny zastávky Severka a Žlutická ve Studentské ulici. Nově budou uvedené linky zastavovat v nových zastávkách Krašovská u křižovatky Studentské ulice s Krašovskou.

Provoz linky 30 bude upraven dle aktuálních jízdních dob, její vybrané spoje budou v pracovní dny zajíždět až do zastávky Západočeská univerzita. Provoz linek 33, 40 bude posílen v pracovní dny mezi 8. a 14. hodinou, interval mezi spoji se zkrátí na 12 minut.

Nedávno zavedenou autobusovou linku plzeňské hromadné dopravy na Výsluní posílí od 29. září další spoj. Z Bor bude v pracovní dny vyjíždět v 6:51 hodin.

Provoz na okružní lince 39, která jezdí z Bor přes Výsluní zpět na Bory, zatím Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) zajišťují zapůjčeným midibusem. Na začátku příštího roku bude dodán nový midibus Rošero o kapacitě 35 cestujících, který PMDP pro novou linku zakoupí.

„Jsem rád, že Výsluňáci využíváním autobusu prokázali, že dlouhodobá snaha o jeho zavedení nebyla zbytečná a že dopravní spojení pro tuto část našeho obvodu je potřebné. Kvituji přístup PMDP, které na základě žádostí místních a dosavadních zkušeností obratem jeden spoj přidaly. Věřím, že se tak usnadní cesta do školy i školákům, kteří navštěvují i jiné školy, než v sídlišti Bory,“ říká David Procházka, starosta Městského obvodu Plzeň 3.