Podle šéfa odborů Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) Jaroslava Forejta se už odboráři ke stávce přihlásili, ve čtvrtek se rozhodnou, jakou formou ji podpoří. „Není to namířeno proti zaměstnavateli, ale proti zákonům, které ruší některé zaměstnanecké výhody,“ vysvětlil Forejt. Na čtvrteční odpolední odborové schůzi se zaměstnanci poradí, zda se připojí jen symbolicky, nebo skutečně v den vyhlášené stávky zastaví v Plzni třeba jen na chvíli dopravu.

I České dráhy už připravují krizové scénáře pro případ, že by strojvůdci odmítli vyjet. Podle mluvčího ČD Petra Šťáhlavského by v této otázce mělo být jasno po čtvrtečním jednání.

Šoféři ČSAD už vědí, že se ke stávce připojí jen symbolicky. „Lidé se nemusí bát, že by v pondělí ráno nepřijel autobus, na který budou čekat. Naši řidiči se ke stávce připojí pouze symbolicky. Do vozů vyvěsí jen letáčky nebo plakátky, aby dali najevo, že stávku podporují. Lidi ale do práce nebo do škol odvezou,“ přislíbil ředitel ČSAD Plzeň Miroslav Hucl.