Počet klimatizovaných autobusů tak v Plzni vzroste na 54.

Autobusy, které 1. července vyjedou do pravidelného provozu jsou, jak už je u PMDP standardem, stoprocentně nízkopodlažní, úsporné a splňují nejnovější emisní normu EURO 6.

Pro vysoký komfort cestujících jsou mimo jiné osazeny předsuvnými dveřmi a vybaveny celovozovou klimatizací, která je neocenitelná obzvlášť v horkých letních dnech. Klimatizací vybavené vozy si mohou cestující najít v jízdních řádech podle označení vločkou nebo také v mapě provozu.

„Mám radost, že modernizace a omlazování vozového parku našeho dopravního podniku pokračuje a opět se tak zvýší komfort cestujících. Ve veřejné dopravě jich neustále přibývá, což je pro udržitelnou dopravu ve městě jen dobře,“ říká náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„Nové osmnáctimetrové autobusy Solaris Urbino 18 New jsou dodány v rámci objednávky z roku 2021. Jedná se o předposlední dodávku této smlouvy, která bude naplněna posledními třemi kusy v příštím roce," říká generální ředitel PMDP Jiří Ptáček.

V letošním roce bude vozový park doplněný také o čtyři krátké autobusy SOR. V průběhu léta bude dále vypsána soutěž na dodávku kloubových autobusů pro roky 2025 až 2028.