„Na přelomu roku by měly být všechny potřebné úpravy hotové,“ prohlásil v září minulého roku tehdejší technický náměstek primátora a současný starosta Lochotína Jiří Uhlík, poté, co na ně město odsouhlasilo uvolnění dvou milionů korun. Nynější technický náměstek Petr Rund ale říká, že s nutnými úpravami začne město nejdříve na konci letošního roku. „Budu se to snažit urychlit, ale dřív než na konci roku se nezačne. Nejzazší termín vidím na jaře roku příštího. Musí se zpracovat projekt, ten bude hotový v dubnu a potom se musí konat územní a stavební řízení,“ vysvětluje náměstek Rund.

„Jsem rád, že z projektu nesešlo. Pomůže to určitě lidem v místním domově důchodců a blízké nemocnici. Jen mě mrzí ta velká prodleva, očekával jsem, že od ledna autobus pojede už po nové trase,“ prohlašuje muž, který absolvoval několik jednání s vedením města, aby se dozvěděl, kdy zastávky v Kotíkovské ulici vzniknou. Zveřejnit své jméno ale v článku nakonec nechtěl.

Město rozšířením trasy autobusu městské hromadné dopravy reagovalo především na požadavky Privamedu a domova důchodců. Průjezd Kotíkovskou ulicí bude důležitý i pro obyvatele nové obytné zóny Pod Sylvánem. Vzdálenost k nejbližší zastávce MHD se tady pohybuje kolem 800 až 1200 metrů, což je až trojnásobek městského standardu.

Úpravy budou stát dohromady zhruba 2,2 milionu korun.

Chystané změny

  • - stavební úprava sjezdu z ulice Na Chmelnicích do Kotíkovské
  • - vyznačení autobusové zastávky (AZ) na Karlovarská u Lékařské fakulty směrem do centra
  • - vyznačení AZ v Kotíkovské před nemocnicí Privamed
  • - vyznačení AZ Tleskačova se zpevněním nástupiště ve směru do centra
  • - vyznačení AZ Skautská se zřízením zastávkového zálivu ve směru do centra
  • - povolení obousměrného průjezdu MHD mezi Studentskou a Kotíkovskou