Ale Plzeňanka Monika Vostrá na něj stejně čekala marně. Vůbec nepřijel, dopravce ho zrušil už koncem dubna.

„Našla jsem tenhle spoj na internetu. Po osmé jsem potřebovala být v Domažlicích, odjížděli jsme do Německa. Na zastávce jsem byla deset minut předem, ale autobus vůbec nedorazil," popisuje Plzeňanka. Musela na nádraží čekat půl hodiny na další spoj.

A jak je to možné? „Tento autobus nejezdí už od 1. května," prohlásil Karel Sedlák ze společnosti RDS bus a odkázal Deník na centrální autobusové nádraží, kde je světelná tabule. „Šlo o mezinárodní spoj z Plzně do Chamu, jehož zrušení schválilo i ministerstvo. Všude jsme tuto změnu nahlásili," dodal Sedlák.

Jenže také ředitel společnosti ČSAD Plzeň, která provozuje centrální autobusové nádraží v Plzni, vinu odmítá. „Data máme z tzv. databáze CIS, kde jsou veškeré vlaky i autobusy v republice," vysvětluje Miroslav Hucl.

Ale ani tady viníka nenajdeme. Společnost CHAPS, která databázi spravuje, si není vědoma pochybení, vychází totiž z informací od dopravců a ministerstva dopravy. „Kontaktujeme ministerstvo a zjistíme, kde je chyba, a případně spoj z jízdních řádů vyřadíme," slíbil Bohumír Bednařík z firmy CHAPS.

A výsledek? Nikdo za nic nemůže, takže nikomu nehrozí postih za to, že lidé ve středu a v pátek ráno v 6:40 čekají na autobus zbytečně. Monika Vostrá měla štěstí, že na ni zbytek zájezdu počkal a do Německa odjela.