Výsledek? „Audit máme, ale zda vznikla podniku škoda, zatím nemůžeme jednoznačně říci. Potřebujeme ještě doplnit informace. Předpokládám, že celou věc s doktorem Víškou uzavřeme tak do 14 dnů. Stoprocentně mohu potvrdit jen to, že smlouva mezi ním a podnikem byla od začátku neplatná,“ uvedl po večerejším jednání představenstva PMDP jeho předseda Miroslav Levora (ODS).

Konkrétní výsledky auditu, jenž zpracovávala odborná pražská firma, odmítl sdělit. „Doplníme si informace, obešleme doktora Víšku a pak se výsledek dozvíte,“ dodal Levora.

Advokát Petr Víška míní, že výsledek auditu zřejmě překvapil i samoté vedení PMDP. „Generální ředitel podniku Michal Kraus mi včera telefonicky sdělil, že se mnou chce podnik jednat. To je nový posun, uvidíme, s jakým návrhem přijdou,“ potvrdil včera Víška.

Smlouva, kterou uzavřel s PMDP Víška na konci roku 2002 na deset let, mu údajně umožnila mnohamilionové výdělky a byla uzavřena s tehdejším vedením PMDP bez výběrového řízení. Nové představenstvo podniku v čele s Levorou si poté nechalo vypracovat posudek magistrátních právníků, který ji zpochybnil a Levora prohlásil, že vedení společnosti bude po Víškovi požadovat finanční vyrování. Právě to měl zmapovat nyní skončený audit.

Podle Víšky nemůže být o vracení peněz vůbec řeč. Na dlužníky PMDP podal téměř 20 tisíc žalob. „Vydělal jsem na tom asi sedm až osm milionů korun hrubého. Podle advokátních tarifů mi ale náleží mnohonásobně vyšší odměna. Takže v případě vyrovnání by mi dopravní podnik musel ještě doplácet,“ dodal Víška.