Do finálového klání postoupilo z kvalifikací, které se uskutečnily v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4, celkem 16 mateřských škol. Ty doplnily přímo postupující MŠ z Litic, Křimic, Černic, Lhoty a Radčic resp. Malesic.

„Sportovní hry mateřských škol jsou další aktivitou, jak vést děti ke sportu a zdravému životnímu stylu. Pevně věřím, že se dětem atmosféra závodů zalíbí a že je brzy uvidíme v našich plzeňských sportovních klubech, pokud už tomu tak není v současnosti. Děkuji nadaci a všem mateřským školám, že se na organizaci takových aktivit v našem městě podílejí,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Děti závodily na Sportovních hrách mateřských škol | Video: Zdeněk Vaiz

Na Atletický stadion města Plzně tak dorazilo téměř 500 dětí z celkem 21 mateřských škol. V soutěži každou MŠ reprezentovalo šest dětí (tři děvčata a tři chlapci), které soutěžily ve čtyřech individuálních (hod, skok, běh kolem met, přeskakování a podlézání překážky) a jedné skupinové (štafeta) disciplíně.

Všechny děti si mohly vyzkoušet běh na 400 metrů nebo využít bohatého doprovodného programu zajišťovaného ve spolupráci s celou řadou plzeňských sportovních organizací.

Celou akcí děti provázeli populární maskoti v podobě žabáků. Děti ale přišel pozdravit a podpořit také hokejista Jakub Lev, opora útočných řad HC Škoda Plzeň.

Všechny děti obdržely drobné dárky, soutěžící týmy si odnesly hodnotné věcné ceny. Po sečtení všech výsledků v jednotlivých disciplinách byly oceněny také nejlepší individuální výkony.

Vedle samotného sportovního klání proběhla soutěž o nejlépe vyzdobená trička. Cenu primátora v této kategorii získaly hned tři mateřské školy: 25. MŠ, 5. MŠ a 7. ZŠ a MŠ Plzeň.

„Sportovní hry mateřských škol jsou nedílnou součástí systematických aktivit, které NSM realizuje pro předškolní děti. Jsem rád, že se zejména díky podpoře města Plzně mohl uskutečnit již devátý ročník této oblíbené akce. Zároveň se už teď těším za rok na setkání s dalším ročníkem předškoláků u jubilejního desátého ročníku,“ uvedl Petr Chvojka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže.

Výsledky sportovních her mateřských škol 2024

  • Absolutní pořadí školek: 1. 37. MŠ Plzeň, 2. 54. MŠ Plzeň, 3. 25. MŠ Plzeň.
  • Hod do dálky - dívky: Adéla Šilhánková (63. MŠ Plzeň), chlapci: Tomáš Bulín (63. MŠ Plzeň).
  • Běh kolem met - dívky: Valerie Egerová (37. MŠ Plzeň), chlapci: Alex Klement (MŠ Plzeň-Křimice).
  • Skok z místa snožmo - dívky: Adéla Šilhánková (63. MŠ Plzeň), chlapci: Dominik Štrunc (54. MŠ Plzeň).
  • Přeskakování a podlézání překážky - dívky: Ella Hořešovská (25. MŠ Plzeň), chlapci: Tomáš Bulín (63. MŠ Plzeň).
  • Běh na 400 metrů: Tomáš Bulín (63. MŠ Plzeň)