Na střeše objektu se počítá se třemi tréninkovými běžeckými drahami. Stavba by měla vyjít na zhruba 150 milionů korun, způsob financování bude město ještě řešit.

„Atletický klub AK Škoda Plzeň je velmi úspěšný a jako město ho dlouhodobě podporujeme. V současné době však jeho sportovci narážejí na nedostatečné kapacity šaten a tréninkových ploch. Díky nové východní tribuně tak vznikne nejen prostor pro diváky, ale i moderní zázemí pro sportovce,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

 Trolejbusem kolem Roudné na Lochotín a Košutku
Trolejbusem kolem Roudné na Lochotín a Košutku. Linka 33 se dočká elektrifikace

Klubové šatny se sociálním zařízením a šatny pro hosty jsou navrženy v prvním patře, počítá se rovněž s cvičebním sálem a testovací místností, kterou využijí sportovci k zátěžovým testům. „Druhé patro s tartanovým povrchem by posloužilo sportovcům jako tréninková plocha, během závodů návštěvníkům jako stání. Střecha dostane travnatý povrch, uprostřed kterého vybudujeme tři běžecké tartanové dráhy k tréninku do vrchu,“ popsal Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Výstavba objektu tribuny je plánována na východní straně atletického areálu. V projektu se také počítá s 29 parkovacími místy.