Například poslanec za ČSSD Jan Látka se rozhodl zaměstnat jako svojí asistentku bývalou poslankyni za Ústecký kraj Marcelu Mertinovou. Ta v letošních volbách neuspěla, a tak bude alespoň pomáhat Látkovi, „Zná problematiku a bude velkou pomocnicí,“ doufá Látka i přesto, že sám není v poslanecké sněmovně nováčkem a rady ohledně jejího fungování by tedy neměl akutně potřebovat. Zajímavý je další Látkův asistent. Jde totiž o sociálního demokrata a současného krajského radního pro dopravu Jaroslava Bauera. „Spolupracujeme už douho, řešit s ním budu některé záležitosti týkající se právě kraje,“ podotkl Látka.

Svého stranického kolegu rovněž z Ústeckého kraje a rovněž neúspěšného kandidáta na poslance Petra Červenku se rozhodl angažovat i šéf západočeské krajské organizace ČSSD a poslanec Václav Votava. „Je to jen na malý úvazeček, on pracoval v rozpočtovém výboru, kam jsem nominován, takže jeho odbornou pomoc uvítám,“ prohlásil Votava. Kromě toho zaměstná také svou dosavadní asistentku Janu Šatrovou a dokonce se chce pohlédnout po svém třetím asistentovi, který by se staral o právo a legislativu.

Další poslankyně za náš kraj Milada Emmerova chce podepsat smlouvu se svým stranickým kolegou z lochotínské organizace ČSSD Igorem Ježkem. „Je to učitel, který pracoval pro plzeňský Stock a po redukci zaměstnanců přišel o místo,“ potvrdila Emmerova. Spoléhá na jeho manažerské zkušenosti, kancelář si zařídí v domě ČSSD na Jiráskově náměstí.

Šéf krajské organizace TOP 09 Jaroslav Lobkowicz bude spolupracovat s mladou studentkou z Křimic, kde oba bydlí. „Je to Lenka Koudelková, znám i její rodiče. Studuje v Praze a je členkou TOP 09,“ usmívá se Lobkowicz.

Poslanec za KSČM Karel Šidlo rovněž vymění svého někdejšího asistenta a zaměstná účetní jedné soukromé klatovské firmy Janu Švejdovou. Jeho nová čtyřiačtyřicetiletá asistentka prý s KSČM sympatizuje, i když není členkou strany. „Známe se, bydlí blízko, komunikujeme v obci,“ vysvětlil Šidlo.

Občanský demokrat Vladislav Vilímec si nechá svého současného asistenta Jana Černického. „Pracuje pro mě asi rok, já jsem velmi konzervativní člověk a nic neměním,“ řekl Vilímec.