Černobílá kresba jako by byla rytinou starých kamenných reliéfů těchto středoamerických civilizací. Motiv se táhne od zápěstí a končí až na rameni.

„Nebylo to udělané celé najednou," usmívá se Plzeňan známý pod přezdívkou Jeff. K indiánským motivům ho inspiroval zájem o historii. „Tyhle národy znaly spoustu věcí, nad kterými žasneme dodnes," říká.

Jeff ale nemá tetování jen na rukou. Na jedné noze má motiv z komiksu, na druhé nový ornament zakrývá starší čínská písmena. „Hřích mládí," usmívá se Plzeňan. Ona písmena mu udělal ručně jehlou a tuší jeho příbuzný.

Na zádech má Jeff různá přísloví. Latinsky je možné si přečíst: Štěstí přeje připraveným. A nebo citát ve staroarabštině, který říká, že lidé se rodí stejní. Když Jeff pracoval v Anglii jako číšník, šel po ulici bez trička a jeho kérku tak mohli vidět i místní muslimové. I když je staroarabština odlišná od současné, neměli problém citát přečíst. „ I díky tetování mohou lidé najít společnou řeč," komentuje to Jeff.

Anglie ho inspirovala i k další kérce. Jako fanoušek FC Chelsea by si rád pořídil lva z klubového znaku a vytetovat by si ho nechal právě ve čtvrti, ve které stojí stadion.

A snem zůstává i tetování z Nového Zélandu. Ten je právě zdobením těla domorodých bojovníků proslavený. „Má to tam takovou tradici, že bych si odsud tetování rád přivezl, i kdyby to měly být jen tři tečky," říká Jeff.

Motivy ale jinak pečlivě vybírá, aby vyjadřovaly jeho osobnost.

Chuť na další tetování je podle Jeffa periodická."Některá místa jsou hodně bolestivá, takže je potřeba čas, než tam jdeš znovu."

Tetování ale v Čechách podle něj pořád budí předsudky. „V Anglii je normální, že lidé s tetováním dělají i ve vysokých pozicích, ale tady by to zatím neprošlo," říká. V jednom zaměstnání tak třeba musel nosit dlouhý rukáv, aby nebyla kérka na ruce vidět.

„Naopak příjemné je, když vás někdo zastaví s tím, že se na obrázek chce podívat," říká Plzeňan s tetováním.