Mezi festivalové „stálice" patří čtvrteční literární konference nazvaná Literární salón v minulosti a dnes. Té se zúčastní přední čeští arabisté a literární vědci Pavel Beran, Zuzana Kudláčková, Anna Pletichová a Alena Šindelářová, kteří budou mimo jiné hovořit o satiře v klasické arabské poezii a o současných tuniských básnících.

Čtvrteční večer bude patřit divadelním prknům: v Plzni se v rámci Arabfestu představí ojedinělá divadelní inscenace Ras al-Chajma. Na pátek dopoledne je připravena politologická beseda s názvem Sýrie dnes – krize v mezinárodně-politických souvislostech. Akce je věnovaná aktuální situaci v Sýrii, která je zmítána prohlubující se krizí a nepokoji. Hosty u kulatého stolu bude novinář Jan Fingerland z Českého rozhlasu, komentátor Tomáš Linder z časopisu Respekt, analytik Jan Kužvart z Asociace pro mezinárodní otázky a předseda Iniciativy pro svobodnou Sýrii Mazen Maialeh. Moderovat bude politolog Přemysl Rosůlek.

Páteční slavnostní zakončení festivalu s podtitulem Na návštěvě Kurdistánu se ponese v tónech kurdského hudebníka Rachida Khalila. Součástí večera bude rovněž vyhlášení výsledků týdenní festivalové soutěže, kde se dovíme jména nových majitelů atraktivních cen: zahraničního zájezdu, poukázky na slevu jazykového kurzu a krmení velblouda v plzeňské zoo.

Program Arabfestu