Hra nabízí jedno až dvouhodinové putování po stopách holokaustu v Plzni, buď přímo v terénu se svým mobilem, nebo klidně z domova u počítače. Délka trasy závisí na tom, zda účastník pročte a zhlédne všechny doporučené materiály a videa. Dostupná je zdarma a není nutné ji stahovat, stačí registrace a připojení k internetu.

Zažij Plzeň!
Už 10 let pomáhá českým, německým i česko-německým skupinám zažít město jinak. Netradiční a zábavné procházky Plzní představují smysluplný doplněk přeshraničních aktivit pro školní i mimoškolní skupiny z Česka a Německa. Objednat a užít si je ale může kdokoli!

Vznikla díky spolupráci mezinárodních projektů Zažij Plzeň! a Přepni (se) na historii. Ty zastřešuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, které je součástí Západočeské univerzity v Plzni.

„Nejedná se tak úplně o novou hru, spíš o novou trasu v aplikaci hry.zazijplzen.eu,“ vysvětluje Lucie Tarabová, ředitelka Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem.

Sportmanie Plzeň 2022
Sportmanie v Plzni se letos vrátí za Plazu a bude o týden dříve

Pokud by zájemcům forma aplikace nevyhovovala, je možné si obě tematické procházky objednat na webu projektu zazijplzen.eu a absolvovat je s průvodkyní.

„Aplikace vznikla v časech pandemie. Chtěli jsme zajímavým způsobem zpřístupnit lidem město Plzeň i v době, kdy nebylo možné se setkávat a organizovat komentované procházky. Díky spolupráci s týmem projektu Přepni (se) na historii jsme pak natočili v rámci jednoho ze seminářů komentovanou vycházku pro učitele a téma další trasy už bylo jasné,“ dodává k tomu Veronika Rybová, která má na starosti interaktivní program Zažij Plzeň!

„Rozhodli jsme se téma židovského holokaustu zpracovat formou příběhů obyčejných lidí,“ přibližuje vizi Tereza Vágnerová, koordinátorka projektu Přepni (se) na historii. „Dohledali jsme osudy zajímavých osobností spojených s městem, ale přidali jsme k nim ještě fiktivní průvodkyni, pětiletou Evu, která dění kolem sebe komentuje a příběhy propojuje,“ doplňuje. Díky tomu je hra přístupnější i pro menší děti.

Informace a úkoly ve hře jsou ale zajímavé i pro dospělé. Aplikaci mohou navíc využít i učitelé při své výuce.