„Hmyz se jí na celém světě kromě Evropy. Proč? Jsme bohatý kontinent," usmívá se sympatický kuchař a na pánvičce rozpaluje kvalitní máslo. Červy na něm praží rovnou, cvrčky nejdřív spaří vroucí vodou. „Přece jen by mohli vyskákat," vysvětluje. Pak je opéká, stačí jim jedna až dvě minuty. Když má strávník sousto polknout, obvykle přivírá oči… a musí se pochlapit. Cvrček jde do krku jako nic, horší je to s velkým sarančetem. To vážně není dobrota pro každého. „Je to vláknina třetího tisíciletí," libuje si kuchař a přidává k dobru: mravenci obsahují železo, pravidelná konzumace hmyzu vám protáhne střeva. Na začátek si dávejte raději jen menší porce, miska cvrčků vám stačí na celý den.

Ale nejen cvrčky živ jest člověk. Na Apetit Festivalu, který má být letos ještě větší a zábavnější, budou soutěžit restaurace, pivovary. I letos budou návštěvníci festivalu vybírat ze soutěžních restaurací tu, která získá titul Západočeská restaurace roku 2013. Mezi pivovary a minipivovary proběhne obdobná soutěž Pivovar roku 2013. „V tomto roce jsme se rozhodli hlasování podpořit cenami pro hlasující v hodnotě 12 tisíc korun. Výherce bude losován každý den festivalu," potvrdil organizátor akce Petr Jirásek.

Ochutnat budete moci to nejlepší z místních i přespolních restaurací, svou show předvede i tentokrát Zdeněk Pohlreich, Ondřej Slanina, Roman Vaněk nebo držitel michelinské hvězdy Oldřich Sahajdák.
Zábavný program festivalu zpestří vystoupení komiků z projektu Na Stojáka. Na pódiu se objeví například Miloš Knor, Richard Nedvěd a tranomagie, Daniel Čech nebo Karel Hynek. Hudební program obstará Janek Ledecký nebo kapela Brutus.