„Dnes byl na ZČU v Plzni doručen e-mail, v němž neznámý pachatel vyhrožuje opakováním prosincového útoku na blíže neurčenou univerzitu, přičemž požaduje zaslání bitcoinů,“ uvedla mluvčí ZČU Andrea Čandová.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Univerzita po konzultaci s policií zvýšila svá bezpečnostní opatření, pozornost výhrůžce věnuje i policie. „V souvislosti s touto vyhrůžkou jsme na území města Plzně, kde se nachází několik objektů dvou univerzit, a to Západočeské univerzity v Plzni a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, přijali adekvátní bezpečnostní opatření. Nejenom že dohlížíme na dotčené objekty univerzit, ke kterým byly ihned vyslány policejní hlídky, ale také jsme, od okamžiku obdržení této informace, v úzkém kontaktu s vedením vysokých škol,“ informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Jak uvedla Policie ČR na síti X, výhrůžka není konkrétně směřovaná na pondělí. „Komunikujeme se všemi dotčenými univerzitami a následně budou nastavena bezpečnostní opatření, a to i na základě vyhodnocení všech rizik. Kriminalisté na případu pracují a pátrají po pisateli," napsala policie.

Rentgenový snímek uhynulé fenky ukazuje hřebíčky v jejích útrobách.
Šok v Dobřanech. Fenka zemřela po pozření otrávené návnady s hřebíky

Jeden z pedagogů ZČU v Plzni Deníku řekl, že byla svolána krátká porada, kde byli přítomní o situaci informováni, včetně toho, že policejní hlídky zvýšily dohled před školními budovami, a proto se tam budou vyskytovat policejní auta. Sami zatím žádná bezpečnostní opatření nepřijímají, ani takové pokyny nedostali. Výuka pokračuje normálně dál. „Bezprostřední nebezpečí dle PČR nehrozí, evakuace není doporučena.  Před budovami i uvnitř nich se přesto nyní můžete setkat s hlídkami, které budou přítomny až do odvolání. Na běžném chodu univerzity, včetně výuky, se v tuto chvíli nic nemění. O případných změnách Vás budeme informovat," informoval studenty rektor ZČU Miroslav Lávička.