Předchozí
1 z 9
Další

Antonín Procházka, herec a divadelní režisér

Antonín ProcházkaAntonín ProcházkaZdroj: Archiv

Měl byste zůstat takový jaký jste a aby Vás prezidentská funkce nezměnila. A co bych Vám poradil jak sjednotit rozdělený národ? Nepůjde to snadno ani rychle, ale zachovejte si prosím rozvahu a zdravý rozum. Tak aby Vás i lidé z opačného tábora poznali jako slušného člověka, který se za každých okolností umí chovat jako anglický gentleman. Všechny samozřejmě nepřesvědčíte, ale jsem rád, že po éře Miloše Zemana bude mít většina českého národa na hradě někoho, kdo má její důvěru.

Ředitel MKS Stříbro David Blažek

Ředitel MKS Stříbro David Blažek.Ředitel MKS Stříbro David Blažek.Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Pane prezidente, měl byste se v první řadě pokusit obnovit důvěru a prestiž prezidentského úřadu, kterou v posledních letech ztratil. Měl byste důstojně reprezentovat republiku v zahraničí a ukazovat ji v co nejlepším světle. Měl byste sám prvořadě ctít a dodržovat ústavu, být nesmlouvavý v otázkách jmenování nového předsedy ústavního soudu a podobných kauzách. Přál bych si, abyste docílit toho, že občané pocítí, že na ně nehledíte svrchu, že jste přístupný diskuzím, že jste tu pro ně, a k tomu je třeba nastolit transparentní a otevřený prezidentský úřad. Moc vám k vítězství ve volbách gratuluji.

Tomáš Holub, biskup

Biskup Tomáš Holub.Biskup Tomáš Holub.Zdroj: Biskupství plzeňské, Pavel Adámek, Petr jankovec

Měl byste být prezidentem, za kterého se nebudeme muset stydět a na to se těším.

Pavel Vlach, ředitel gymnázia a SOŠ Rokycany

Pavel Vlach, ředitel gymnázia a SOŠ Rokycany.Pavel Vlach, ředitel gymnázia a SOŠ Rokycany.Zdroj: Foto Deník/Fb

Výsledkem letošních prezidentských voleb je mimo jiné další polarizace naší společnosti. Nechci hodnotit, kdo tím, jak svou kampaň vedl, k této polarizaci začnou měrou přispěl. Témat, která mnohou rozdělovat společnost, neustále přibývá. Ta témata nejde prostě vymazat; stejně tak je nejde účelově měnit, interpretovat je nevhodným způsobem, část z nich vynechat nebo naopak část zesílit… Uvidět a uchopit ta témata v celé jejich složitosti nedokáže každý, vlastně jen málokdo; ten, kdo má patřičné vědomostní základy a potenciál s fakty správně nakládat. Spíše se tedy jako pedagog snažím vidět potenciál k tomu, jak další polarizaci zabránit: vzájemně na sebe neútočit, ale snažit se uvidět témata optikou „těch druhých“. Vysvětlovat. Ověřovat si informace. Pracovat odpovědně na sociálních sítích… To pan generál Petr Pavel v rámci své kampaně dělal a věřím, že v této činnosti, zakopávající vzniklé příkopy, bude pokračovat i ve své prezidentské funkci.

Rudolf Špoták, hejtman

Hejtmanem Plzeňského kraje je Pirát Rudolf Špoták (na snímku z 23. července 2020).Rudolf Špoták.Zdroj: ČTK

Pevně věřím, že první věci, které se budete ve své nové funkci věnovat, bude to, že se budete snažit zahrabat zákopy, které v české společnosti vznikly právě během předvolební kampaně.

Roman Zarzycký, primátor Plzně

Primátor Plzně Roman Zarzycký.Primátor Plzně Roman Zarzycký.Zdroj: archiv R. Zarzyckého

Měl byste se držel dlouhodobě hodnot, které jste deklaroval, že budete prezidentem všech občanů a budete nadstranickým prezidentem s otevřeným úřadem pro všechny občany v této zemi.

Rudolf Salvetr, poslanec a starosta Klatov

Rudolf Salvetr, starosta KlatovRudolf Salvetr.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Měl byste si udržet vysokou laťku, kterou jste se snažil během vyhrocené kampaně nastavit. Přeji vám, abyste dokázal udržet vysokou laťku svého vystupování, rozumu a velmi klidného hodnocení situace, aby si ji udržel po celou dobu, která si myslím nebude vůbec jednoduchá. Myslím, že máte velkou šanci přispět ke zklidnění hodně rozbouřené společnosti v naší zemi.

Filip Smola, starosta Železné Rudy

Filip Smola, starostaFilip Smola.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Měl byste se pokusit maximálně sjednotit českou zemi, aby se u nás opět dobře žilo, aby hrany, které jsou teď vidět ve společnosti, aby se co nejvíce otupily.

Pavel Kouřík, hasič, reprezentant v požárním sportu

Pavel Kouřík z Dílů na Domažlicku je členem české hasičské reprezentace. Na mistrovství Evropy ve FireFitu získal hned tři medaile, dvě bronzové a jednu zlatou.Pavel KouříkZdroj: archiv soutěže

Měl byste být spravedlivým prezidentem a dobře nás reprezentoval v zahraničí a naši společnost spojoval.