Desítce osobností spojených s městem piva se výkon reprezentace nelíbil, přesto jsou v tipech na druhý zápas Čechů ve skupině veskrze optimističtí. Většina věří ve vítězství, ostatní minimálně v remízu. Žádné brankové hody se ale nečekají, nejvyšší vítězství Čechů 2:0 natipoval fotbalový internacionál Karel Rada.

„V tomto zápase musíme hrát na vítězství, jedině tak budeme mít šanci na postup," myslí si Rada. Další bývalý fotbalový reprezentant Petr Vlček apeluje na změnu přístupu. „Irové také prohráli a s podobným výsledkem, ale to, jak se rvali o výsledek, se s naším mužstvem moc srovnat nedá," připomíná Vlček.

Náměstek Petr Rund by zase rád viděl na hřišti i druhého útočníka a také, jako většina dalších tipujících, nové tváře. A neonatolog Jiří Liška má celkem jasno, kdo by se zítra měl na trávníku objevit. „Kdyby trenér nasadil tři Plzeňáky v zápase s Ruskem – Rajtorala, Limberského a Koláře – nepochybuji, že bychom vyhráli," je přesvědčen plzeňský patriot.

Jan Hlaváček, vrchní sládek
Španělsko s Iry tipuju vysoko 4:1. I když se říká, že na Euru vždycky překvapili ti, kterým nikdo nevěří, Irové to nebudou. Pořád doufám, že překvapíme my – jsme podle mě trochu outsideři.

Tomáš Vlasák, hokejista
Zápas s Ruskem byl opravdu nářez. Přesto budu v dalším duelu věřit, že Řeky porazíme a uchováme si šanci na postup ze skupiny. Proto tipuju výhru 1:0. V druhém střetnutí skupiny bude remíza.

Jiří Liška, neonatolog
Nelíbilo se mi rozhodnutí trenéra za každou cenu zařadit Baroše. Kdyby místo něj nasadil tři Plzeňáky, Rajtolara, Limberského a Koláře, nepochybuji o tom, že bychom vyhráli. Právě Plzeňáci umožnili vyhrát kvalifikaci.

Karel Rada, internacionál
Zápas s Řeky je o bytí, či nebytí. Doufám, že jsme se z prvního utkání ve skupině poučili. Abychom měli ještě šanci, musíme hrát na vítězství. Druhý duel Ruska s Polskem by mohl skončit remízou.

Ilona Mauritzová, rektorka Západočeské univerzity
Na zápas s Ruskem jsem se dívala, hrozně mě štvalo, že jsme dokázali dát pouze jediný gól. Na další duel našich fotbalistů s Řeckem se ale bohužel nepodívám, jsem pracovně zaneprázdněná.

Pavel Horváth, fotbalista
V zápase s Řeckem určitě nastanou změny v sestavě. Bude to ale těžké, Řekové už prokázali svoji kvalitu. Ve druhém duelu věřím Polákům, ty považuji za černé koně šampionátu.

Milan Chovanec, hejtman
S Ruskem se nám to ne úplně povedlo, nasadilo na nás styl hry, jako má Plzeň – rychlý, dravý fotbal, kterému jsme neuměli čelit. Snad se tým vzpamatuje a dojde k pár změnám v sestavě. Snad s Řeky odvedeme vyrovnanější zápas.

Martin Šetlík, házenkář
Našim v zápase s Řeky věřím. Je jasné, že k postupu potřebujeme vyhrát, a klukům se to podaří. Druhý zápas skončí remízou. Rusko ukázalo kvalitu, Poláci to ale vykompenzují domácím prostředím.

Petr Rund, technický náměstek primátora
Trenér by měl změnit rozmístění hráčů na hřišti, hrát na jednoho útočníka je trochu nešťastné. Musí víc posílit pravou stranu. Našim chybí jistota, když prohrávají 2:0, už to nejsou schopní otočit.

Petr Vlček, internacionál
Ještě k zápasu s Rusy. Ti měli rychlý přechod do útočné fáze, naši nebyli schopní reagovat. Naši nebyli ani v útoku, ani v obraně. Irové také prohráli, ale to, jak se rvali o výsledek, ani nejde srovnat.