Demonstrace pod heslem Máme toho dost! Chceme demisi! odstartovala v rohu náměstí Republiky u kašny Anděl v úterý úderem půl sedmé. "Chceme politiky, kteří mluví pravdu. Copak chceme moc?" zaznělo na úvod od řečníka. 

Prostor vedle katedrály zaplnilo zhruba šest stovek nespokojených občanů vybavených českými vlajkami a transparenty. Objevovala se na nich hesla: "Plzeň Bory vítá Bureše." "Za podpory hradu vládnu, lžu a kradu." "Na starý kolena nevolím Hrabiše." "Už mě to vážně nebabí." "Pluralitu, ne totalitu." "Andreji, neber včelám naději." "Nechceme Babišistán." a další.

Během akce vystoupilo na pódiu několik řečníků. Například slamer Tukan s příspěvkem EET volá domů. "Musíme myslet kriticky," vyzvala lingvistka Marie Fenclová při svém vystoupení. Na pódiu zazněla i pohádka o Babišce a Koblížkovi z úst ředitele divadla Archa Ondřeje Hraba. 

Dav v průběhu vystoupení řečníků skandoval: "Máme toho dost! Máme toho dost!" nebo "Hanba! Hanba!" 

"Nesouhlasím, že je ve vládě bývalý estébák, nesouhlasím, aby vykonával funkci premiéra, když ovládá celý svůj Agrofert. To jsou věci, které se neslučují s tím, co jsme si představovali před třiceti lety. Nefandím ani Zemanovi, který nás tlačí směrem na východ, " svěřil se pan Živný, který přijel demonstrovat do Plzně z Rakové na Rokycansku. 

"Pojďme tvořit nezávislou společnost, máme toho dost, premiér neslouží občanům, vysmívá se jim," zaznělo z pódia na závěr. Občané společně zazpívali českou hymnu a skandující dav se poté vydal na průvod z náměstí přes Smetanovy sady k Západočeskému muzeu.

Demonstrovali i na venkově

Poprvé se protestů zúčastnilo i několik obcí na severu Plzeňska. V Plasích, Rybnici a Kaznějově je dohromady 150 signatářů protestní petice. V Rybnici se v úterý U Zvoničky mezi 16. a 17. hodinou sešlo podle organizátorky demonstrace Magdaleny Peškové pouze osm občanů, z toho šest Rybnických. "Lidé na severu jsou pohodlní nebo stydliví. Pokaždé se hrozně stydím za to bílé místo na sever od Plzně na mapě protestů. Chtěla jsem to zkusit a třeba i motivovat okolní malé obce," řekla Deníku Pešková a doplnila, že se do další vlny protestů určitě znovu zapojí. Účastníci úterní akce přislíbili, že příště s sebou přivedou další občany. 

Na náměstí Augustina Němejce v rodišti svatého Jana Nepomuckého v Nepomuku na jižním Plzeňsku se u protestu v 18 hodin sešly přibližně dvě desítky lidí.