Vozidlo z období druhé světové války vlastní Plzeňan 6 let. Sháněl ho zhruba 10 let, nakonec jej pořídil v Itálii. „Trvalo opravdu dlouho, než jsem ho pořídil. Chtěl jsem za každou cenu, aby byl z období války nebo předválečný a byl to opravdu originál. Stálo nás velké úsilí, než jsme jej dali dohromady, protože z 90 procent je původní,“ řekl Neubauer.

Když jeep Plzeňan zakoupil, byl v dezolátním stavu. „V Itálii s ním moc dobře nezacházeli. Byl v něm dieselový motor, jiná převodovka. Všechno jsme to vyndali a sháněli originál motor a převodovku. Některé věci se musely inovovat, třeba pneumatiky,“ vyjmenoval Neubauer.

Vůz musí udržovat pravidelně, po každé jízdě. „Po vyjížďce jsou s ním vždy nějaké problémy. Je to přes 70 let starý vůz a ten zub času všechno opotřebovává. Je nutné jej stále oživovat a dělat vše proto, aby fungoval,“ vysvětlil.

Podle něj má už jeep špatnou těsnost, proto je potřeba často doplňovat veškeré kapaliny. „Udělá se spíše větší údržba, než se s tím najezdí. Ale je to rodinná láska,“ poznamenal Plzeňan.

Na vyjížďky pak Neubauer vyráží zhruba šestkrát ročně. „S military clubem jezdíme na srazy. Najel jsem s ním zhruba tisíc mil. Je spíše na mazlení než na ježdění,“ připomenul.

Jeep jede maximálně 50 až 60 kilometrů v hodině. „Jezdím ale pomaleji, protože v maximální rychlosti se pak všechno třese,“ uzavřel.