Je rozhodnuto. Křižovatku u Mrakodrapu nahradí v budoucnu kruhový objezd. Bude vybudován v rámci rekonstrukce Americké třídy. Akce odstartuje pravděpodobně v příštím roce. „ Do konce letošního roku chceme mít stavební povolení i hotové výběrové řízení na zhotovitele. Stavět se začne v příštím roce,“ potvrdil technický náměstek primátora Jiří Uhlík (ODS).

Kruhový objezd odsouhlasila většina městských zastupitelů, ostře proti byl však primátor Pavel Rödl (ODS). „Tam, kde jezdí městská hromadná doprava, jsou kruhové objezdy nesmyslné. Na klasické křižovatce jsme schopni upřednostnit vozy MHD semaforem,“ argumentoval Rödl s tím, že kruhový objezd by mohl veřejnou dopravu dokonce prodražit. „Je to podobné jako na zastávkách, kde trolejbus zastavuje a pak se rozjíždí. To je vždycky drahé,“ míní primátor.

Rekonstrukce Americké třídy od Mrakodrapu ke Klatovské třídě měla začít už koncem roku 2005 a podle plánů se měla v úseku Mrakodrap – Škroupova ulice stát pěší zónou pouze s pohybem vozů MHD a zásobováním pro obchody. Zastupitelé však od této myšlenky upustili, a radnice dokonce zrušila výběrové řízení na stavitele. „Nabídek přišlo hodně, ale obálky jsme vůbec nerozlepili,“ potvrdil ředitel Útvaru investic Evžen Kaucký. Investice na rekonstrukci se pohybuje kolem 130 milionů korun