„Chtěli jsme chlastat organizovaně,“ podotýká prezident S.V.A.T. Bohuslav Švancar. Mimo něj jsou v čele ještě ministři například sportu, kultury, financí nebo zdravotnictví.

Tento spolek vznikl loni v září, ale už má za sebou několik vydařených akcí. Členové, kterých je dnes již kolem padesátky, mají stanovené pravidelné schůze každý první pátek v měsíci v jejich operačním středisku U Kozů. Jinak se tu ale pochopitelně vídají častěji. Čas od času navíc uspořádají i výjimečnější akce.

První z nich bylo grilování selete mezi hospodou a autobusovou zastávkou. Následovaly například návštěvy spřáteleného spolku ÚDH Závysláci Černovice, pyžamová párty v hostinci nebo si členové S.V.A.T. ve své základně pochutnali při odkrajování z uzeného prasete. „Kromě toho jezdíme fandit trnovským fotbalistům, dělali jsme třeba i turnaje v nohejbale a teď už se těšíme na májku, která bude letos svaťácká. A taky budeme pořádat první funus nerudného komunisty. Už nechce být členem, protože jsme měli odlišný názor, takže už má jen právo zemřít,“ pokračuje Švancar s tím, že jednotlivé akce zajišťují vždy ministři, do jejich resortu náleží.

Ve S.V.A.T. už je kromě řady chlapů i hrstka žen a spolek se rozhodně nebrání přijímání dalších členů. Ti prý mohou být klidně i přespolní, vždyť se o ně může postarat ministr zahraničí, který je z Horní Břízy.