Autorem adaptace, režisérem i výtvarníkem je Tomáš Dvořák. Nechybějí půvabné loutky vyrobené z obyčejných věcí nalezených v garáži či v domácnosti. Jenovéfa je čtvrtou premiérou sezony 2019/20.

„Výhodou je, že Jenovéfu hrajeme v menších prostorách divadelního klubu. Pokračovali jsme proto s přípravou hned, jak to bylo možné, s tím, že budeme hrát pro minimální počet diváků. Omezení se naštěstí tento týden uvolnila, a můžeme tak obsadit všechna místa,“ vysvětlil ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Příběh o utrpení brabantské hraběnky Jenovéfy byl poprvé zaznamenán již ve 14. století. Vedle Dona Šajna a Doktora Fausta patřila Jenovéfa k nejoblíbenějším loutkovým hrám v celé Evropě. Každý z příběhů trvá jen kolem 25 minut, Jenovéfu proto diváci uvidí ve dvojici s Johanesem Doktorem Faustem, nebo Donem Šajnem.

Jenovéfu uvádí Alfa do tohoto pátku dvakrát denně, vždy od 10 a 19 hodin. Příští týden hraje od úterý do pátku hru Pozor, Zorro! a poté sezonu uzavře třemi představeními Ťuk, ťuk, ťuk. Tučňák?! Začátky jsou vždy v 10 hodin. Divadlo dál pokračuje také ve vystoupeních pro domovy seniorů na Plzeňsku a stále vysílá a doplňuje nové pořady a programy na YouTube kanále Alfa zírá.