Co bude nejzásadnější, pokud se miliony pro Plzeň najdou? Zejména přepůlení venkovního padesátimetrového bazénu, z nějž se stanou dva pětadvacetimetrové. Oba budou zastřešené, kryt jednoho z nich se na léto odstraní a voda v něm poslouží venkovnímu plavání. V zimě zůstane krytý a budou jej moci využívat plavci stejně jako vnitřní padesátimetrový bazén. Druhému venkovnímu bazénu přibudou akvaparkové atrakce. Především dva tobogány, které do něj vyústí, houpací bazén, v němž se voda rozvlní tělem, vzduchový bowler ve vodní jeskyni (voda z něj bublá ze dna), dobrodružná lávka, divoký kanál, devítimístná vířivka a další masážní lůžka a také prostorová šplhací síť zavěšená nad vodní hladinou.

Kromě nových atrakcí se má změnit i vstup do bazénu, který vznikne z dnešního bočního vchodu. Tam se objeví prosklená vstupní hala s recepcí, v celém areálu se kvůli bezpečnosti rozšíří kamerový systém. A v plánu jsou další úpravy – současný dětský výukový bazén se přebuduje na nové šatny, z nynějších dámských převlékáren se stane chodba se zázemím a z pánských wellnes centrum. Venkovní dětské brouzdaliště se přemění v dětský bazén.

V části wellnes přibudou sauny rozdělené podle teploty – bio, infra, finská, pára, Kneipův chodník a zážitkové ochlazovací sprchy.

Zachována zůstane restaurace, která se už rekonstruuje. Má být v italském stylu a začne ji provozovat samotný bazén. „Chceme, aby odpovídala modernímu stravování a také aby byla připravena na čipový systém a bezhotovostní platby," vysvětlil ředitel bazénu Tomáš Kotora.

Po rekonstrukci se totiž celý areál elektronicky propojí. Návštěvníci si začnou pomocí elektronických náramků otvírat skříňky v šatnách, ale i moci jím platit v restauraci či venku v bufetu. 

Protože se předpokládá mnohem větší návštěvnost, vyroste vedle plaveckého areálu nový parkovací dům pro 178 aut. Rozšířit se má i současná možnost ubytování, takže návštěvníci akvaparku , kteří do Plzně přijedou, tu budou moci přespat.
Celá akce je rozdělena do etap, závěrečný účet byl v roce 2009, kdy studie vznikla, rozpočten na více než 300 milionů korun.

Kotora připomíná, že bazén je jediným městským sportovištěm, který v posledních desetiletích neprošel rekonstrukcí. „Byl postaven v 80. letech minulého století a až na drobné úpravy slouží prakticky v původní podobě," uvedl Kotora. Rozšíření služeb je podle něj žádané a celková rekonstrukce tak, jak je navržena, přinese užitek sportovním i rekreačním plavcům i těm, již vyhledávají vodní akvaparkové atrakce.

Konec venkovní padesátky

Minusem ovšem bude, že Plzeň přijde o venkovní padesátimetrový bazén, který má kromě západočeské metropole jen Praha v Podolí. „Jenže jeho provoz je velmi nákladný, vyhřívá se na cca 21 stupňů Celsia. Využíván je podle počasí jen čtyři měsíce v roce," argumentuje Kotora. Přepůlením podle něj vydělají i plavci. „Dnes se kvůli tréninkům sportovních plavců či akvabel někdy přepažuje vnitřní bazén. To odpadne, vlastně celoročně se bude využívat nově vzniklá zastřešená pětadvacítka venku," vysvětluje ředitel.
Návštěvníci bazénu, zejména rodiny s dětmi, budoucí atrakce vesměs vítají. „Teď jezdíme do akvaparku do Berouna, bereme to jako celodenní výlet. Pokud bude akvapark v Plzni, budeme ho využívat," řekl Jaroslav Rojík. Najdou se ale i odpůrci. „Chodím hlavně plavat a atrakce mě nezajímají. Bude to tu jako o pouti. Hlavně 
ať nám nezdražují vstupné," vzkazuje Jindřiška Poláková.