Do celorepublikové akce Jehla 2018 se zapojilo i město Plzeň spolu s třemi desítkami strážníků, kteří během úterý sbírali použité jehly a injekční stříkačky. Ve sběrných boxech na kontaminovaný odpad jich skončilo čtrnáct. Meziročně počet pohozených použitých stříkaček v ulicích Plzně naštěstí klesá. Vloni při této akci posbírali policisté 15 kusů, v roce 2016 jich bylo padesát. 

"Použité jehly a stříkačky představují velké zdravotní riziko, kterému jsou vystaveny hlavně děti. Ale také třeba domácí mazlíčci," upozornila mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Svou pozornost soustředili strážníci v úterý především na Centrální autobusové nádraží a nedaleký podchod a na okolí Domažlické ulice, kde sesbírali nejvíce nebezpečného materiálu. Kontrole neušly ani dětská hřiště a pískoviště, nebo málo frekventované stezky, parky a odpočinkové zóny. Na dětských hřištích městská policie žádné jehly nenalezla.

Jana Pužmanová uvedla, že taková akce nebyla nijak výjimečná, preventivním opatřením se městská policie věnuje celoročně: "Strážníci se sběrem jehel zabývají při své běžné hlídkové činnosti."

"Pokud najdete nebo zahlédnete tento infekční materiál, v žádném případě ho nesbírejte, ale neprodleně tuto informaci oznamte na tísňovou linku 156," apeluje na veřejnost městská policie. Strážníci poté zajistí odborný sběr i následnou likvidaci.

Kaolinový dům v Nevřeni, to je doslova labyrint chodeb, který nadšence láká celé roky.
Nevřeň připravuje zpřístupnění štol