„Příliš vysoká kauce byl možná důvod, proč se do tendru nikdo nepřihlásil,“ míní místostarosta centrálního obvodu Radislav Neubauer (ČSSD). Radní nechali i podmínku, že v Adrii bude dál občerstvení. Minulý nájemce, firma Gastro Plzeň, zatím prostory zcela nevyklidil, zůstalo zde zařízení.

I proto z kuolárů na trojce zaznívají spekulace o tom, že fima Gastro ve skutečnosti v Adrii skončit nechce, jde jí prý hlavně o snížení nájmu. „Každému, kdo se pohybuje v tomto oboru, je jasné, že s nájmem přes 60 tisíc měsíčně se tu podnikat nedá. Majitel to určitě dotoval ze svého,“ potvrdil Deníku podnikatel z oboru. Že je nájem příliš vysoký, si myslí i provozovatel lahůdek na Klatovské Josef Kubík. „Přijatelná by mi připadala cena tak 20 tisíc plus daň,“ podotkl Kubík, který se v minulosti o Adrii také ucházel. Podle obvodu je však současná vyvolávací cena, tedy 433 tisíc korun, minimální nájemné, které doporučuje město jako vlastník domu.

„Adrie má navíc svá nejlepší léta za sebou a potraviny se tam špatně chytí. Lidé si odvykli tam chodit,“ tvrdí podnikatel. Obvod přesto stále doufá, že se zájemce najde. Už dříve oslovil řetězce rychlého občerstvení McDonalds´ a KFC, ty však o Adrii zájem nemají. „Zkouším nyní oslovit ještě jeden řetězec, ten v Plzni zatím zastoupení vůbec nemá,“ doplnil Neubauer.

Obvod i tentokrát sází na elektronickou aukci, kdy se přihlášení zájemci předhánějí s nabídkou na nájemné. „Kromě ceny je ale důležitá i otevírací doba, kterou zájemce nabídne. Čím delší, tím lépe,“ upřesnil již dříve starosta trojky Jiří Strobach (ODS). Ten zároveň už před časem naznačil, že pokud se ani do tohoto tendru nikdo nepřihlásí, nebude už obvod trvat potravinářském sortimentu.

Začátkem března zrušila trojka výběrové řízení, do něhož se přihlásili tři zájemci, a vypsala nové s tím, že proběhne formou elektronické aukce. Obvod totiž doufal, že vysoutěží lepší cenu, ale nepřihlásil se nikdo. „Pořád věříme, že to bylo správné rozhodnutí a že se zájemce najde,“ trvá na svém místostarosta Neubauer.