„Knihu jsem napsala formou dětské pohádky, takže je vhodná i pro malé děti. Vznikla původně jen pro naši dceru. Je to příběh plný lásky, zázraků a zároveň pravdy, kterou není třeba skrývat a my ji ani nikdy skrývat nebudeme,“ vypráví Boháčová.

Celý příběh navíc ožil díky ilustracím Sofie Helfert. „Knížka má dětem ukázat jednu z cest, jak také může vzniknout rodina. Pokud je hnacím motorem láska, není zač se stydět nebo proč lhát. Čím více dětí i dospělých bude vědět, jak se věci mají, tím přirozenější bude jejich komunikace,“ říká Boháčová.

Na sobotu 6. února 2021 plánuje Divadlo J. K. Tyla přímý přenos muzikálového koncertu 4XM, jehož program budou tvořit nejlepší čísla z čtveřice nonkonformních amerických muzikálů – legendárních Hair, muzikálu Rent z prostředí newyorských bohémů 90. let, s
OBRAZEM: Muzikál opět na scéně

Proces adopce podle ní náročný nebyl. „Vše jsem brala tak, jak to přišlo, prostě jsme s manželem toužili po rodičovství,“ uvádí s tím, že zákon rodičům ukládá říct dítěti pravdu o tom, že je adoptované ještě před zahájením školní docházky. „I díky této knize bude naše dcera vždy vědět, jak jsme se stali rodinou. Doufám, že pomůže i ostatním adoptujícím rodičům,“ uzavírá.