Výrobky na prodej vytvoří děti, jejich rodiče i zaměstnanci školky z odpadových a zbytkových materiálů. „Naše mateřinka je totiž zaměřená na ochranu životního prostředí a péči o něj. Než nastane den „D“, čekají nás velké přípravy,“ uvádí ředitelka 23. MŠ Iva Adamová.

Svými výrobky a účastí přispějí také klienti a zaměstnanci Domova pro seniory SeneCura. „S 23. mateřskou školou pravidelně spolupracujeme a jsme rádi, že se můžeme této akce s našimi klienty zúčastnit“, říká sociální pracovnice Kateřina Kvasničková.

Výtěžek z jarmarku poputuje k dobročinné organizaci Zdravotní klaun, která už 23 let pomáhá dětským, ale i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem.

Zdroj: zdravotniklaun.cz

Celá akce se uskuteční pod záštitou místostarostky slovanského obvodu Evy Trůkové. „Ráda bych na Homolku pozvala širokou veřejnost. Kromě toho, že podpoří dobrou věc, užije si zde i spoustu zábavy. Nejmenší určitě potěší zvířátková stezka s odměnou pro každého. Větší a velcí mohou zase zkusit uspět v zábavném kvízu a chybět nebude ani něco dobrého k zakousnutí,“ dodává Eva Trůková.

Zdroj: 23.MŠ Plzeň