„Srdečně zvu všechny milovníky bruslení, aby si přišli užít tuto naši novou aktivitu pod širým nebem, která v Plzni dosud chyběla. Posledních několik let totiž počasí zimním radovánkám ve městě příliš nepřálo a rybníky nezamrzly tak, aby bylo bruslení na nich bezpečné,“ uvádí starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Ve zkušebním režimu se kluziště otevře od 25. listopadu, v plném provozu pak bude od 1. prosince. Vstupné vyjde bruslící jen na 50 korun, děti do 120 cm mohou na led zdarma. „Zájemci si zde budou moci zapůjčit brusle a hrazdičky pro nejmenší sportovce. Brusle si tu můžete nechat také nabrousit a k dispozici bude zde i stánek s občerstvením,“ jmenuje nabídku služeb starosta.

Celou plochu kluziště o velikosti 30x20 m je možné si zarezervovat. Pro rezervaci a platbu lze využít od 18. listopadu rezervační systém na https://skodasportpark.isportsystem.cz/, případně se domluvit osobně v pokladně kluziště.  K pronájmu je možné využít jen stanovenou dobu, která je vyhrazena pro komerční účely, ta je každý den od pondělí do neděle mezi 19. a 21. hodinou. V pracovní dny je možná rezervace také v čase 11:45 až 12:45 a o víkendu v čase 8:00 – 9:00. Rezervace celého kluziště stojí tisíc korun za hodinu. „Veřejnost se ale může těšit i na akce, které zde chystáme. Například 5. prosince se na ledové ploše vyrojí Čerti na ledě. A hned dvakrát si návštěvníci užijí Adventní překvapení na ledě se Sněhoskřítky, a to 3. a 17. prosince,“ zve místostarostka Eva Trůková.

Projekt zimního kluziště je realizován za finančního přispění Magistrátu města Plzně.

Provozní dobu kluziště včetně kompletních informací najdete na webových stránkách sportovního areálu: www.skodasportpark.cz.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany