„Jedná se o již tradiční akci, kterou pořádají dobrovolní hasiči z Koterova ve spolupráci s městským obvodem Plzeň 2 – Slovany. Letošní, v pořadí již osmý ročník, se uskuteční na Velikonoční neděli, tedy 9. dubna. Začátek je ve 13. hodin,“ zve před koterovskou hasičskou zbrojnici místostarostka slovanského obvodu Eva Trůková, která usedne do čela poroty. Už teď je jisté, že hodnocení nebude snadné.

Tematická soutěž je připravena také pro děti, ty se mohou pochlubit nejkrásnější kraslicí. Příjem malovaných vajíček i vzorků nádivek o rozměru zhruba 5 x 10 centimetrů začíná také v jednu hodinu odpoledne.

Vyhlášení vítězné dobroty a nejhezčí kraslice proběhne v 17.00 hodin. A i když nejlepší může být samozřejmě pouze jeden, odměna nemine žádnou kuchařku nebo kuchaře.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Po celou dobu akce je připravený bohatý program s velikonoční tématikou. „Na dětské návštěvníky čekají tvořivé dílny a soutěže. Zájemci se zde naučí plést pomlázku nebo barvit vajíčka a celým odpolednem bude provázet živá hudba,“ jmenuje Eva Trůková.

Milovníky zvířat jistě potěší výstava domácího zvířectva a sladkovodních ryb nebo projížďka na koních a ve voze taženým koňmi.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Akce se koná pod záštitou starosty MO Plzeň 2, Lumíra Aschenbrennera.

 Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany