Oblíbený sportovně relaxační areál Božkovský ostrov nyní nabízí sestavu hned čtyř trampolín. Najdete je u stávajícího dětského hřiště a slovanský obvod vyšly na 604 650 Kč.

Sestava čtyř trampolín o rozměrech jeden krát jeden metr byla dokončena 21. dubna. „Věřím, že nové herní prvky potěší menší i větší děti a že trampolíny se stanou další oblíbenou atrakcí našeho krásného Božkovského ostrova,“ přeje si místostarostka Slovan Eva Trůková.

Škoda sport park - začátek výstavbyŠkoda sport park - začátek výstavbyZdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Celkový rozměr včetně dopadové plochy činí 5,6 x 5,6 metru. Dozory na stavbě vyšly obvod na 12 100 Kč. 

Další sestava tří trampolín rozšiřuje stávající dětské hřiště ve Škoda sport parku od 21. dubna. I tady mají vestavěné zemní trampolíny rozměry metr na metr, celková dopadová plocha je ale větší, a to 7,3 x 6,3 metru. Obvod za ně zaplatil 607 174 Kč.

Božkovský ostrov 1Božkovský ostrov Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

„S pracemi na samotných trampolínách byla spojená také úprava okolního terénu. Došlo k přemístění správcovského domku, v oplocení stávajícího dětského hřiště došlo k vytvoření průchodu k napojení místa s trampolínami,“ popisuje úpravy dětského hřiště starosta MO Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner. Doplňuje, že zde bylo doplněno oplocení, aby děti nevběhly do in-line dráhy. „Za tyto stavební práce a dozory na stavbě zaplatil obvod přibližně 80 tisíc korun,“ říká starosta.

Božkovský ostrov 2Božkovský ostrovZdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Rada městského obvodu Plzeň 2 Slovany již v únoru schválila výjimku zadat zhotoviteli, společnosti 4soft, s.r.o., obě sestavy trampolín bez výběrového řízení, a to z důvodu, že žádná jiná firma nedělá tak pěkné sestavy trampolín s dopadovými plochami s polyuretanovým povrchem SmartSoft.