Karneval se koná 11. února v 15 hodin, vstup do sálu je možný o půl hodiny dříve. „Po loňském úspěchu jsme opět využili období Masopustu a zveme všechny děti našeho obvodu, aby oblékly kostýmy inspirované českými i zahraničními pohádkami a přišly se do Šeříkovky pobavit,“ zve místostarostka Eva Trůková. Také ona se společně s místostarostou Václavem Cinádrem promění ve známé pohádkové postavy. Jako král a královna provedou děti karnevalem a podělí se s nimi o královský poklad.

Nabitý program odstartuje průvodem masek a společnou hrou a tancem. Děti se mohou těšit také na malování na obličej či tvořivou dílnu. Překvapením pro ně bude maskot celého plesu, oblíbená dětská pohádková postava Minnie. Na každého účastníka v masce čeká odměna.

Aby nedošlo k překročení povolené kapacity sálu, je pro účast na karnevalu nutná rezervace předem. „Akce je zpoplatněna vstupným třicet korun za osobu, ať už jde o dítě v masce či dospělácký doprovod. Rezervační systém je k dispozici od 22. ledna do 8. února na webu slovanského obvodu. Vstupné se bude platit na místě, pouze v hotovosti, v den konání akce,“ popisuje místostarosta Václav Cinádr.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Stejně jako loni poputuje výtěžek z karnevalu na charitativní účely. „Vedení Slovan se vybraný obnos rozhodlo věnovat organizaci Raná péče Kuk, z. ú., která zajišťuje služby rané péče v Západních Čechách již od roku 2002,“ upřesňuje starosta Lumír Aschenbrenner. Organizace pomáhá rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým či jiným postižením nebo ohrožením vývoje v raném věku. Snaží se umožnit rodičům či zákonným zástupcům vychovávat dítě v jeho přirozeném prostředí a podporovat vývoj dítěte tak, aby dokázalo plně využít všechny své možnosti, schopnosti a nadání.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany